Zasilacz meblowy

Zasilacze meblowe LED to urządzenia najczęściej montowane wewnątrz szafek, półek i innych mebli. Wyróżniają się one kompaktową, zamkniętą obudową, dzięki czemu z łatwością zainstalujesz je w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej. Każdy zasilacz meblowy dostępny w sklepie LED Expert spełnia odpowiednie normy, dzięki czemu będziesz mógł bezpiecznie zamontować go bezpośrednio na płycie meblowe. W ciągłej sprzedaży oferujemy zasilacze meblowe 12V i 24V. Dostępne są one o mocy od 10W do aż 100W, dzięki czemu bez problemu dobierzesz odpowiedni model do większości instalacji oświetleniowych. Zasilacz meblowy LED z powodzeniem sprawdzi się w każdej instalacji oświetleniowej wymagającej prądu o stabilizowanym napięciu. Będziesz mógł wykorzystać go również do zasilania innego rodzaju elektroniki, wymagającej zasilacza o stałym napięciu wyjściowym.

Filtr

Zasilacz meblowy LED

Coraz częściej nasi klienci wybierają oświetlenie LED do montażu wewnątrz szaf, szuflad, czy na półkach i w szafkach. Są to najczęściej taśmy LED lub inne źródła światła zasilane prądem o bezpiecznym i niskim napięciu. Wykorzystanie takich produktów do oświetlenia wewnątrz mebli wymaga zastosowania odpowiedniego urządzenia zasilającego. Najlepszym rozwiązaniem do pracy z oświetleniem wewnątrz mebli jest zasilacz meblowy. Jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach, które dzięki swojej konstrukcji z łatwością przymocujesz do płyty meblowej.

Zasilacz meblowy LED podobnie jak inne zasilacze LED to komponent stałonapięciowy ze stabilizowanym napięciem wyjściowym, które doskonale współpracuje z nowoczesną technologią LED. Zasilacze meblowe, dzięki kompaktowym wymiarom, będziesz mógł zastosować także w każdej instalacji oświetlenia wewnętrznego. Nasi klienci bardzo często stosują zasilacz meblowy LED również w sufitach podwieszanych, czy innych miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom z powodzeniem zainstalujesz go w każdym miejscu, w którym standardowy zasilacz nie zmieściłby się ze względu na swoje wymiary.

Zasilacz meblowy 12V

Najczęściej stosowane zasilacze meblowe na rynku to te o napięciu wyjściowym 12V DC. Zasilacz meblowy 12V możemy wykorzystać do zasilania taśm LED, modułów, paneli, listew, czy żarówek LED oraz wielu innych urządzeń elektronicznych zasilanych prądem o bezpiecznym i niskim napięciu stałym 12V DC. Najczęściej w przypadku krótkich i mniej obszernych instalacji oświetleniowych stosowane jest napięcie 12V. Tego typu rozwiązania wymagają zastosowania zasilacza o niezbyt dużych wymiarach, tak, aby z powodzeniem mógł być zamontowany nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Kompaktowy zasilacz meblowy doskonale sprawdzi się w tej roli i pozostanie niewidocznym elementem Twojej instalacji oświetleniowej. Każdy zasilacz meblowy LED dostępny w sklepie LED Expert to produkt wysokiej jakości, wyposażony w niezawodną elektronikę i wytrzymałą obudowę. Dzięki zastosowaniu wielu zabezpieczeń prądowych czy napięciowych doskonale sprawdzi się przy pracy z każdym rodzajem oświetlenia wewnętrznego.

Zasilacz meblowy 24V

W przypadku rozbudowanych instalacji oświetleniowych, warto stosować wyższe napięcie zasilające, które pozwoli ograniczyć liczbę zastosowanych zasilaczy. Wybierając zasilacz meblowy 24V i taśmy LED 24V jesteśmy w stanie znacząco zmniejszyć spadki napięcia występujące po przewodach instalacyjnych, jak i samych paskach LED. Zasilacz LED 24V należy podłączyć co 10 metrów taśmy, a nie jak w przypadku 12V co 5 metrów. Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED sprawiła, że zasilacze meblowe 24V są dziś coraz chętniej wykorzystywane. Dzięki stosowaniu oświetlenia zasilanego wyższym napięciem jesteśmy w stanie wybierać mocniejsze źródła światła, a także ograniczać ilość zastosowanych przewodów instalacyjnych. Zasilacz meblowy 24V występuje w naszym sklepie LED Expert o mocy od 12W do aż 100W. Taka różnorodność mocy, a co za tym idzie wielkości zasilacza, pozwoli naszym klientom wybrać odpowiedni zasilacz LED do mocy swojej instalacji, a także jego wielkość dopasować do możliwości montażowych.

Jak podłączyć zasilacz meblowy?

Zasilacz meblowy został wyposażony w zamkniętą obudowę z tworzywa sztucznego, a wszystkie łączenia przewodów z zasilaczem znajdują się w jej wnętrzu. Zasilacze meblowe z obu stron mają przesłony, mocowane na śrubki, które należy odkręcić w momencie ich podłączania. Po ich zdjęciu, z jednej strony zasilacza znajdują się złącza śrubowe do podłączenia prądu wejściowego – 230V AC, natomiast z drugiej prądu wyjściowego 12V/24V przeznaczone do instalacji źródła światła LED. Złącza śrubowe pozwolą nam w szybki i łatwy sposób podłączyć niezbędne przewody instalacyjne. Jest to również rozwiązanie niezwykle trwałe, które pozwoli nam w bezpieczny sposób podłączyć zasilacz meblowy LED, w przypadku każdej instalacji oświetleniowej. Taka konstrukcja kompaktowych zasilaczy meblowy znacząco ogranicza ilość przestrzeni potrzebnej do ukrycia przewodów instalacyjnych i pozwala na ich dyskretny montaż w każdym miejscu.