Zasilacz 24V

Zasilacze 24V to odpowiedź na obecne zapotrzebowanie klientów, budujących instalacje na bazie wyższego napięcia zasilającego. Zasilacz 24V najczęściej wykorzystywany jest w obszernych instalacjach, w których chcemy ograniczyć spadki napięcia po taśmie LED i przewodach instalacyjnych. W praktyce oznacza to, że wybierając zasilacz LED 24V, możemy dwukrotnie zwiększyć długość taśmy bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń zasilających. Zasilacze 24V podobnie jak ich 12V odpowiedniki dostępne są w wielu wersjach, a w naszym sklepie LED Expert znajdziesz modele przeznaczone do instalacji wewnętrznej i zewnętrznej. W ciągłej sprzedaży oferujemy zasilacze 24V modułowe, hermetyczne z serii SLIM PRO, a także produkty marki Mean Well, jak i modele meblowe, czy urządzenia przeznaczone do montażu w puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm.

Filtr

Zasilacze 24V

Zasilacz 24V to komponent stałonapięciowy przeznaczony do zasilania produktów wykonanych w technologii LED, jak i innych urządzeń wymagających prądu o stałym napięciu 24V DC. Zasilacz impulsowy 24V wykorzystywany jest do zasilania takich produktów jak neony LED czy taśmy Ledowe, które również znajdziesz w ofercie naszego sklepu z oświetleniem. Wybierając instalacje 24V, należy pamiętać o tym, aby wszystkie komponenty do jej budowy były przeznaczone do pracy z wyższym napięciem zasilającym od 12V. Oznacza to, że decydując się na zasilacz 24V, musimy wybrać taśmy LED 24V, ale również sterownik LED, który może pracować w zakresie danego napięcia zasilającego.

Dbając o zadowolenie naszych klientów, jak i również trwałą oraz bezawaryjną pracę ich instalacji oświetleniowych, w sprzedaży mamy wyłącznie sprawdzone zasilacze 24V. Charakteryzują się one stabilnym napięciem wyjściowym, ale również długą i bezawaryjną pracą. W asortymencie oferujemy jedynie produkty cenionych marek, jak i urządzenia naszej produkcji, których jesteśmy głównym dystrybutorem na krajowym rynku. Wybierając zasilacz LED 24V w sklepie LED Expert, decydujesz się na produkt o sprawdzonych parametrach, który doskonale sprawdzi się w przypadku wielu instalacji oświetlenia i nie tylko.

Zasilacz 24V DC – stałonapięciowy

Każdy zasilacz 24V dostępny w naszym sklepie to komponent stałonapięciowy, który z powodzeniem sprawdzi się do zasilania wszystkich urządzeń wymagających prądu o stałym napięciu 24V DC. Oznacza to, że zasilacze LED 24V stałonapięciowe dysponują stałym napięciem na wyjściu, a ich wbudowany układ pilnuje danego napięcia przewidzianego do zasilania konkretnych urządzeń. W przypadku tego typu zasilaczy napięcie jest zawsze stałe, natomiast natężenie prądu ulega zmianie, w zależności od mocy podłączonych do niego urządzeń.

Taka konstrukcja sprawia, że zasilacz LED o mocy 100W, do którego podłączymy akcesoria o łącznej mocy 60W, będzie potrzebować do pracy dokładnie takiej mocy, jaką dysponują zainstalowane do niego urządzenia (plus szczątkowe ilości energii potrzebne do pracy samego zasilacza). Przy planowaniu instalacji warto pamiętać o zachowaniu przynajmniej 10% zapasu mocy zasilacza, w porównaniu do podłączonego do niego oświetlenia. Zasilacz LED 24V, który nie będzie musiał pracować przez cały okres eksploatacji z wykorzystaniem pełnej mocy, znacząco wydłuży swoją żywotność.

Zasilacz LED 24V – dostępne modele

Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED, a także znacznie większe możliwości oświetlenia sprawiły, że zasilacze 24V oferujemy w wielu różnych rodzajach. Zasilacz LED 24V występuje w wersji modułowej, przeznaczonej do standardowej instalacji wewnętrznej, ale dostępny jest również zasilacz hermetyczny, który poradzi sobie w każdych warunkach. Wodoszczelne zasilacze 24V będziemy mogli zamontować na zewnątrz budynku, jak i w łazienkach, czyli w miejscach o podwyższonej wilgotności. W przypadku instalacji oświetlenia w meblach, czy innych przestrzeniach o ograniczonej powierzchni montażowej najlepszym wyborem będzie zasilacz meblowy lub wyjątkowo cienki zasilacz 24V z serii Ultra Slim. Dla klientów, którzy chcą całkowicie ukryć miejsce montażu urządzenia, przygotowaliśmy zasilacze dopuszkowe, które z powodzeniem zainstalujesz w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm. W swoim asortymencie mamy również komponenty skierowane do profesjonalnych instalacji oświetleniowych. Zasilacze 24V Mean Well to produkty z długoletnią gwarancją od znanej i cenionej marki na światowym rynku.

Zasilacz impulsowy 24V

Zasilacze 24V to produkty przeznaczone do zamiany prądu zmiennego 230V na prąd stały o niskim i bezpiecznym napięciu 24V DC. Są to urządzenia wyposażone w przetwornice napięcia służącą do przetwarzania prądu gniazdkowego 230V, czyli o napięciu przemiennym na stałe napięcie jednokierunkowe 24V. Zasilacz impulsowy 24V swoją ogromną popularność zyskał dzięki kompaktowej obudowie i niskiej wadze, dzięki czemu z łatwością zamontujemy go nie tylko w warunkach przemysłowych, ale również domowych. W odróżnieniu od tradycyjnych transformatorów, zasilacze LED będziemy mogli zainstalować pod sufitem, w puszce instalacyjnej czy wewnątrz mebli. Zasilacz stabilizowany 24V wyróżnia się również wysoką sprawnością, sięgającą nawet 90%, co sprawia, że prawie całą swoją energię zużywa na zasilanie podłączonych do niego urządzeń. Zasilacz 24V DC to również szeroki zakres napięcia wejściowego, umożliwiający podłączenie go do większości instalacji. Warto zwrócić uwagę również na jego liczne zabezpieczenia nadprądowe i przeciążeniowe, które nawet przy zakłóceniach napięcia sieciowego chronią podłączone do niego urządzenia przed uszkodzeniem.

Zasilacz stabilizowany 24V

Podłączając oświetlenie LED 24V, powinniśmy wykorzystywać do niego wyłącznie zasilacz stabilizowany 24V o stałym napięciu wyjściowym. Prąd o ustalonym i liniowym napięciu powoduje, że podłączone do niego taśmy LED, czy inne produkty będą emitować w pełni jednolite światło i nie doświadczymy efektu migotania diod. Zasilacz stabilizowany 24V to specjalna konstrukcja, która nawet przy zmianie obciążenie prądu nie obniża ani nie podwyższa napięcia wyjściowego. Oznacza to, że niezależnie od mocy podłączonych do zasilacza urządzeń (która nie będzie przewyższać jego maksymalnej mocy), nie zmieni on swoich parametrów, ani napięcia prądu wyjściowego. Obecnie każdy zasilacz LED 24V posiada liczne zabezpieczenia, a także układy regulujące prąd wyjściowy. Zabezpieczenia nadnapięciowe, nadprądowe, czy zwarciowe są gwarancją bezpieczeństwa przy korzystaniu z zasilacza, ale również chronią podłączone do niego urządzenia przed uszkodzeniem. W ofercie sklepu LED Expert znajdziesz bogaty wybór zasilaczy 24V, które dzięki wielu dostępnym modelom, sprawdzą się w instalacjach nie tylko oświetlenia LED. Oferujemy wyłączenie zasilacze o sprawdzonych parametrach, które będą bezawaryjnie służyć naszym klientom przez wiele lat.