Zasilacze LED

Zasilacz LED to komponent stałonapięciowy przeznaczony do pracy z nowoczesnymi układami oświetlenia LED. Zasilacze Ledowe to urządzenia impulsowe o stabilizowanym napięciu wyjściowym, które doskonale sprawdzają się do zasilania produktów wymagających prądu o stałym napięciu 12V, 24V lub 48V. W naszym asortymencie oferujemy zasilacz do LED modułowy, hermetyczny, przeznaczony do montażu w puszce instalacyjnej, a także modele Ultra Slim i Desktop. Sklep LED EXPERT jest głównym dystrybutorem zasilaczy LED z serii SLIM PRO, a także takich marek jak POS Power czy Mean Well. Wszystkie oferowane przez nas zasilacze LED to gwarancja długiej i bezproblemowej pracy Twojego nowoczesnego oświetlenia LED.

Filtr

Zasilacz do LED

Zasilacze LED to niezbędne produkty do prawidłowego funkcjonowania oświetlenia LED potrzebującego do pracy prądu o bezpiecznym i niskim napięciu. Bardzo często są to również najważniejsze elementy instalacji systemów elektroniki, monitoringu, alarmów czy CCTV. Wybór odpowiedniego zasilacza ma ogromny wpływ na trwałość, ale również bezawaryjną pracę podłączonych do niego urządzeń. Zasilacz do LED impulsowy to konstrukcja zdecydowanie inna niż w przypadku tradycyjnych transformatorów elektronicznych. Zasilacz LED to komponent stałonapięciowy, impulsowy, który wyróżnia się stabilizowanym napięciem wyjściowym DC. Oznacza to, że z powodzeniem wykorzystamy go do pracy z takimi produktami jak taśmy czy neony LED, a także sprawdzą się w przypadku zasilania lamp systemów oświetlenia magnetycznego.

Zasilacz do taśmy LED

Wybierając zasilacz do taśmy LED, najważniejszy jest dobór odpowiedniego napięcia do naszej instalacji. W przypadku kiedy nasze oświetlenie przeznaczone jest do zasilania prądem o napięciu 12V DC, to nasz zasilacz LED powinien dysponować właśnie tym dokładnie napięciem wyjściowym. Podobnie jest w przypadku instalacji 24V czy 48V. Kolejnym ważnym punktem przy wyborze zasilacza LED jest moc urządzenia. Kupując zasilacz do LED, jego moc powinna być przynajmniej o 10% wyższa od całkowitej mocy podłączonego do niego układu. Zasilacze LED, w których zachowamy odpowiedni zapas mocy, odwdzięczą się nam znacznie dłuższą żywotnością i bezawaryjną pracą. Bezpośrednio do zasilacza możemy podłączyć wszystkie jednokolorowe taśmy LED, natomiast w przypadku wyboru taśmy LED RGB, czy RGBW, niezbędne będzie zastosowanie sterownika LED między zasilaczem a źródłem światła.

Jaki zasilacz do LED?

Zasilacze Ledowe występują obecnie w wielu wersjach, a ich różne modele można podzielić ze względu na moc, napięcie wyjściowe, a także miejsce montażu. Zasilacze LED dostępne są w standardowej modułowej obudowie, ale również występują modele wodoszczelne o klasie szczelności IP67. Są to dwa najczęściej wybierane rodzaje urządzeń w naszym sklepie internetowym, a ponadto oferujemy zasilacze LED w cienkiej obudowie Ultra Slim, meblowe, a także przeznaczone do montażu w standardowej puszcze instalacyjnej Fi60 mm. Szeroki asortyment dostępnych zasilaczy w naszej ofercie sprawia, że każdy z naszych klientów znajdzie odpowiedni model, który sprawdzi się w przypadku Jego instalacji oświetleniowej.

Obecnie w ciągłej sprzedaży mamy dostępne:

  • Zasilacze modułowe – proponowane do standardowych instalacji wewnętrznych, dostępne o dużych i małych mocach.
  • Zasilacze hermetyczne – w wodoszczelnej obudowie o uniwersalnym zastosowaniu, idealny wybór do instalacji zewnętrznych i łazienkowych.
  • Zasilacze dopuszkowe – przeznaczone do montażu w standardowej puszcze instalacyjnej FI60 mm.
  • Zasilacze Ultra Slim – wyposażone w wyjątkowo cienką obudowę, doskonale sprawdzą się w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej.
  • Zasilacze meblowe – urządzenia certyfikowane o małej konstrukcji, zaprojektowane z myślą o instalacji oświetlenia w meblach i szafkach.
  • Zasilacze Desktop – komponenty ze standardową wtyczką do prądu i wtykiem DC, proste w montażu i instalacji.

Zasilacz do lampy LED

Lampy, które są przeznaczone do zasilania prądem o bezpiecznym i niskim napięciu, również wymagają zastosowania zewnętrznego zasilacza. W przypadku paneli LED, czy lamp wpuszczanych są to zasilacze stałoprądowe o stałym natężeniu i zmiennym napięciu dopasowującym się do wymagań danego źródła światła. Jeśli naszym wyborem będzie oświetlenie szynowe magnetyczne, to do tego systemu wymagany jest zasilacz LED stałonapięciowy o napięciu wyjściowym 48V DC (dostępny modułowy, oraz model przeznaczony do montażu wewnątrz szyny). Wszystkie dostępne w naszym sklepie zasilacze do LED stanowią uniwersalne produkty, które zapewnią wysoki standard użytkownika instalacji oświetleniowej w Twoim domu i firmie. Doskonale sprawdzą się w warunkach domowych i komercyjnych, a w zależności od modelu w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Jak podłączyć zasilacz LED do prądu?

Podłączenie zasilacza do LED nie będzie stanowić większego problemu nawet dla laika oświetleniowego. Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jest polaryzacja przewodów. W przypadku bezpiecznego i niskiego napięcia mamy przewód zasilający dodatni „+” (czerwony) oraz masowy ujemny „-” (czarny). Zasilacz do źródła światła należy podłączyć odpowiednio, czyli przewód zasilający do plusa, a przewód masowy do minusa. W przypadku odwrotnego podłączenia przewodów nasza taśma LED, czy inne źródło światła nie włączy się, ale nie spowodujemy tym jej uszkodzenia. Podłączając zasilacz LED, warto umieścić go również blisko zasilającego urządzenia, ze względu na występujące spadki napięcia po samych przewodach.

Zasilacze Ledowe podłączamy także do instalacji 230V i wykonujemy to w bardzo podobny sposób. Przewód fazowy (brązowy) podłączamy do wejścia fazowego (L), a przewód neutralny (niebieski) do wejścia neutralnego (N). Tutaj występuje również uziemienie (przewód żółto-zielony), który warto również zainstalować w celu zachowania bezpieczeństwa całej instalacji. Dostępne w sprzedaży zasilacze LED wyposażone są w złącza śrubowe (m.in. zasilacze modułowe), do których możemy w szybki i łatwy sposób przykręcić przewód przyłączeniowy. W przypadku zasilaczy hermetycznych mamy wychodzące przewody instalacyjne, które należy przy podłączeniu dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią i pyłem (w przypadku instalacji zewnętrznych).

Gdzie zamontować zasilacz LED?

Montaż zasilacza LED to ostatni krok, który zazwyczaj kończy naszą instalację oświetlenia. Zasilacze LED bez względu na ich napięcie wyjściowe czy moc, można bezpiecznie ukryć, tak aby nie były widoczne podczas codziennego użytkowania Twojego oświetlenia. Zasilacz LED można umieścić w ścianie bądź pod sufitem podwieszanym, tak aby nie był on całkowicie widoczny na co dzień. Warto jednak zamontować go w miejscu łatwo dostępnym, które ewentualnie pozwoli nam na szybką i sprawną jego wymianę. W przypadku instalacji oświetlenia w meblach lub szafkach zasilacze LED możesz ukryć za szafką, lub zamontować wewnątrz szafki.

Dostępne w naszym asortymencie zasilacza dopuszkowe, doskonale sprawdzą się w przypadku oświetlenia schodów, a takie urządzenie zasilające będziesz mógł ukryć w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm. Ich konstrukcja i montaż pozostawia nam nie tylko w całości ukryte urządzenie, ale również wolną przestrzeń od przewodów instalacyjnych. W przypadku kiedy nie mamy przeznaczonego miejsca na instalację urządzenia zasilającego, najlepszym wyborem okazują się zasilacze LED Ultra Slim. Są to wyjątkowo cienkie zasilacze, które ze względu na swoją konstrukcję z łatwością schowamy na szafce czy pod nisko opuszczonym sufitem. Wybierając zasilacz do LED, warto zastanowić się nad jego odpowiednim rodzajem i wielkością, tak aby nie mieć żadnych trudności z jego prawidłowym montażem i ukryciem w miejscu niewidocznym podczas codziennego użytkowania.