Zasilacz desktop i wtyczkowy

Zasilacze desktop i wtyczkowe to urządzenia wyposażone w przewód oraz wtyczkę pozwalającą podłączyć je bezpośrednio do prądu 230V. Ich budowa pozwala na szybkie i sprawne podłączenie oświetlenia LED, a także innego rodzaju elektroniki do prądu 12V lub 24V poprzez przewód z wtyczką DC. Zasilacz desktop, jak i zasilacz wtyczkowy możemy podłączyć bezpośrednio do gniazdka 230V. Oba te modele zostały wyposażone we wtyczkę i długi przewód umożliwiający swobodne i wygodne podłączenie wielu urządzeń do prądu o niskim i bezpiecznym napięciu. Zasilacz LED desktop został wyposażony w przetwornice napięcia na przewodzie, natomiast zasilacz wtyczkowy ma on ją wbudowaną we wtyczkę.

Filtr

Zasilacz LED desktop

Zasilacz desktop to urządzenie dedykowane do pracy w systemach oświetlenia LED, elektroniki użytkowej i CCT. Spotkać możemy go w wielu instalacjach domowych i komercyjnych. W zasilacze typu desktop bardzo często wyposażone jest różnego rodzaju oświetlenie, ale także komputery, laptopy czy nowoczesne telewizory. Są to wygodne w obsłudze zasilacze LED, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ich konstrukcja sprawia, że są uniwersalne w zastosowaniu i dostępne o mocy od 36W do aż 120W. Tak szeroki wybór wśród zasilaczy desktop sprawia, że mogą być wykorzystywane w mało rozbudowanych systemach oświetlenia, ale także poradzą sobie do zasilania mocnych urządzeń elektronicznych. Wyposażone we wtyk DC są łatwe i szybkie w podłączeniu do najpopularniejszej elektroniki na rynku.

Zasilacz desktop czy wtyczkowy – różnice

Zasilacz wtyczkowy i desktop to dwa bardzo popularne na rynku urządzenia służące do zasilania urządzeń wymagających prądu o stabilizowanym i niskim napięciu. Zasilacze Desktop i wtyczkowe najczęściej stosowane są w prostych instalacjach oświetlenia LED. W odróżnieniu od innych zasilaczy dostępnych na rynku są one wyposażone we wtyczkę przeznaczoną do gniazdka sieciowego i długi przewód zakończony gniazdem DC. Zasilacz desktop najczęściej składa się z dwóch części. Jest to w pierwszej kolejności zasilacz z gniazdem 2-PIN i przewodem wyposażonym w gniazdo DC. W zestawie z każdym zasilaczem desktop otrzymasz również kabel z wtyczką, umożliwiającą podłączenie go do gniazdka 230V. Zasilacz wtyczkowy to natomiast jednoczęściowe urządzenie, które całość swojej elektroniki przetwarzającej napięcie posiada w samej wtyczce wkładanej do gniazdka.

Zasilacz wtyczkowy do LED

Zasilacz wtyczkowy to bardzo często stosowany produkt w naszych domach, służący do zasilania prostych urządzeń elektronicznych, czy niezbyt obszernych instalacji LED. Zasilacze wtyczkowe to małe komponenty stałonapięciowe, wykorzystywane do podłączenia urządzeń o niezbyt dużej mocy, które wymagają do pracy prądu o stabilizowanym napięciu 12V lub 24V. Jest to także produkt stosowany w przypadku podłączenia kilku metrów taśmy LED czy innego rodzaju oświetlenia. Zasilacz wtyczkowy do LED został wyposażony w wewnętrzną przetwornicę napięcia, która została ukryta w obudowie jego wtyczki, z której wychodzi długi przewód zakończony wtykiem DC, służącym do podłączenia zasilanych urządzeń. Zasilacze wtyczkowe to najczęściej niezbyt mocne komponenty stałonapięciowe, które są sprawdzone przez naszych klientów i pracują z powodzeniem w wielu instalacjach.

Zasilacz wtyczkowy 12V i 24V

W szerokim asortymencie sklepu LED Expert znajdziesz zasilacze wtyczkowe i desktop przeznaczone do instalacji 12V i 24V. Wszystkie oferowane przez nas produkty pochodzą od renomowanych producentów i wyróżniają się sprawdzonymi parametrami i długim okresem żywotności. Wyposażone w szereg zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych i przeciwprzepięciowych są bezpieczne w użytkowaniu i gwarantują bezawaryjną pracę podłączonych do nich urządzeń. Warto podkreślić również szeroki zakres napięcia wejściowego naszych zasilaczy wtyczkowych. Wszystkie z nich możemy podłączyć do instalacji o napięciu w zakresie 100-240V. Zasilacz desktop i wtyczkowy to bardzo dobre rozwiązanie do podłączenia urządzeń 12V i 24V w instalacjach wewnętrznych. Zasilacze wtyczkowe doskonale sprawdzą się w przypadku niezbyt dużych urządzeń, a zasilacze desktop poradzą sobie w większych instalacjach o mocy do 120W.