Oświetlenie magnetyczne

Oświetlenie szynowe magnetyczne to nowoczesny system, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów. Szynoprzewody magnetyczne zrewolucjonizowały współczesny rynek oświetlenia swoimi możliwościami, a także swoim działaniem opartym na zasadzie adapterów magnesowych. Oświetlenie magnetyczne to połączenie szyn, stanowiących tory dla różnego rodzaju lamp magnetycznych. Szyny magnetyczne możemy montować natynkowo lub podtynkowo (w zależności od wybranej wersji). Zasilane są one prądem o bezpiecznym i niskim napięciu 48V DC, dzięki czemu są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. W ich torze możemy zamontować dowolną ilość lamp magnetycznych, które wybierzemy wśród reflektorów, lamp punktowych i liniowych, a także opraw wiszących. Źródła światła wystarczy włożyć w tor szyny. Lampy dzięki adapterom magnesowym możemy swobodnie przesuwać po całej długości szynoprzewodu bez potrzeby wyłączania oświetlenia lub zmiany jego konfiguracji.

Filtr

System magnetyczny – oświetlenie

Szynoprzewody magnetyczne to jedne z najpopularniejszych rozwiązań we współczesnej aranżacji oświetlenia wnętrz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną swobodę w wyglądzie swojego oświetlenia. Ogromnym atutem lamp magnetycznych jest również możliwość zmiany konfiguracji opraw, ich kierunku świecenia oraz miejsca montażu bez potrzeby przerabiania instalacji elektrycznej. Ilość lamp na szynie magnetycznej będziesz mógł zmienić w dowolnym momencie, przesuwając je po torze szynoprzewodu lub po prostu wkładając, lub wyjmując dowolną ilość lamp z wybranej szyny.

Oświetlenie szynowe magnetyczne to dziś niezwykle funkcjonalny system, który warto wykorzystam w każdym pomieszczeniu nowoczesnego domu. Ze względu na niskie napięcie zasilające będzie on efektownym i bezpiecznym wyborem do salonu, sypialni, korytarzy, a nawet łazienki. Szynoprzewody magnetyczne możemy zaaranżować w dowolny sposób zarówno w prostych, jak i bardziej skomplikowanych pomieszczeniach. System magnetyczny jest uniwersalny i stanowi obecnie najbardziej interesujące rozwiązanie we współczesnej aranżacji wnętrz. Będziemy mogli zamontować go zarówno na suficie lub ścianie i będzie on efektowną alternatywą dla standardowych lamp sufitowych czy kinkietów.

Szynoprzewód magnetyczny i sposób zasilanie

Szynoprzewody magnetyczne w odróżnieniu od standardowych szyn oświetleniowych przeznaczone są do zasilania prądem o bezpiecznym i niskim napięciu 48V DC. Oznacza to, że nie możemy podłączyć ich bezpośrednio do prądu 230V i wymagają od nas zastosowania urządzenia obniżającego i stabilizującego napięcie prądu wejściowego. Do zasilania szyn magnetycznych możemy wykorzystać zasilacz zewnętrzny, bądź układ zasilający montowany wewnątrz szyny. Zewnętrzny zasilacz jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy możemy ukryć go w niewidocznym miejscu np pod sufitem podwieszanym. Do podłączenia tego rodzaju zasilacza niezbędny jest element zasilający, który należy umieścić w szynie, a następnie podłączyć do prądu o bezpiecznym i niskim napięciu. W przypadku kiedy nie mamy przestrzeni przeznaczonej do ukrycia zasilacza, najlepszym rozwiązaniem będzie układ zasilający, który zamontujemy wewnątrz szynoprzewodu. W momencie użycia zasilacza wewnętrzne, szyny magnetyczny możemy podłączyć instalacji 230V, pamiętając o tym, że układ zasilający powinien być zamontowany zawsze na początku toru szynoprzewodu.

Oświetlenie szynowe magnetyczne – bogaty wybór lamp

System magnetyczny szybko zrewolucjonizował współczesny rynek oświetlenia, dzięki lampom, które dotąd nie były dostępne wśród szyn jednofazowych lub trójfazowych. Szynoprzewód magnetyczny może pochwalić się dziś nie tylko dobrze już znanymi nam reflektorami, ale również lampami liniowymi i oprawami wiszącymi. Lampy liniowe do szynoprzewodu możemy wybierać wśród jednolitych linii świetlnych z mlecznym kloszem lub opraw wyposażonych w soczewki skupiające światło. Nasi klienci bardzo chętnie wybierają również reflektory DOTS, które wyróżniają się swoim wyglądem i soczewkową konstrukcją. W przypadku wyższych pomieszczeń lub do oświetlenia stołu lub biurka nasi klienci najchętniej wybierają lampy wiszące magnetyczne. Oświetlają one przestrzeń bezpośrednio pod nimi, a dzięki zastosowaniu soczewki skupiającej światło są najlepszym rozwiązaniem do punktowego podkreślenia wybranych elementów wnętrza.

Oświetlenie szynowe magnetyczne z serii Eterno Light zostało wyposażone w wysokiej jakości źródła światła firmy OSRAM, oraz BRIDGELUX. Oferowane przez nas lampy magnetyczne mogą pochwalić się nie tylko unikalnym wyglądem, ale również wyróżniają się również trwałością oraz wysokim współczynnikiem CRI>90 Ra. Wszystkie z nich zostały wykonane z wysokiej jakości aluminium, przez co decydując się na lampy magnetyczne Eterno Light, masz gwarancje, że przez wiele lat nie stracą swoich walorów świetlnych ani estetycznych.

Szynoprzewody magnetyczne i sposób montażu

System magnetyczny to oświetlenie, które będziemy mogli zamontować w szynie podtynkowej lub natynkowej. Szynoprzewód magnetyczny natynkowy możemy zamontować na dowolnej płaskiej powierzchni przy użyciu wkrętów montażowych. Szyna magnetyczna podtynkowa została przeznaczona do montażu w płytach Karton-GIPS. W jej konstrukcji znajdziemy specjalne otwory, które ułatwią nam jej instalację we wcześniej przygotowanym otworze instalacyjnym, oraz pozwolą zagipsować jej ranty w celu zachowania jednolitej powierzchni na suficie. Wszystkie szyny magnetyczne dostępne w naszym asortymencie zostały wykonane z wysokiej jakości aluminium. Jest to materiał niezwykle trwały, ale również łatwy w obróbce, dzięki czemu z łatwością każdą z szyn będziesz mógł skrócić do wymaganej przez Twoje pomieszczenie długości. Szynoprzewody magnetyczne możemy również łączyć w dłuższe linie przy pomocy dostępnych łączników prostych lub kątowych.