Zasilacz dopuszkowy

Zasilacz LED do puszki to komponent stałonapięciowy, który z powodzeniem sprawdzi się do zasilania systemów oświetlenia LED. Wyposażony w kompaktową obudowę może być zainstalowany w puszkach elektroinstalacyjnych o średnicy 60 mm podtynkowych lub natynkowych. Wybierając zasilacz dopuszkowy, będziesz mógł go dyskretnie ukryć, aby nie był widoczny podczas codziennej eksploatacji Twojego oświetlenia. Dzięki wysokiej klasie szczelności, zasilacze dopuszkowe sprawdzą się zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W asortymencie naszego sklepu LED Expert znajdziesz zasilacz dopuszkowy 12V i 24V. Dostępne są one o mocy od 10W do 30W, dzięki czemu z łatwością wybierzesz odpowiedni model do zasilania Twojej instalacji oświetleniowej.

Filtr

Zasilacz LED do puszki

Oświetlenie LED zasilane bezpiecznym i niskim napięciem zasilającym jest coraz częściej stosowane jako dodatkowe bądź dekoracyjne źródło światła. Za odpowiednią pracę oświetlenia 12V i 24V odpowiadają zewnętrzne zasilacze LED, których zadaniem jest zmiana prądu o wysokim napięciu 230V, na niskie, przeznaczone do zasilania wybranych urządzeń. Jeszcze kilka lat temu zasilacze były dużymi komponentami, które ciężko było ukryć w niewidocznym miejscu. Dziś dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED i zasilaczom impulsowym jest to znacznie łatwiejsze. Zasilacz do puszki doskonale sprawdzi się do zasilania taśm LED, opraw schodowych, czy listew wykonanych w nowoczesnej technologii. Zasilacz dopuszkowy możemy dyskretnie ukryć w standardowej puszce Fi60 mm, dzięki czemu będzie on całkowicie niewidoczny po montażu.

Zasilacz LED dopuszkowy

Odpowiednia konstrukcja i budowa zasilaczy do puszki sprawiła, że z powodzeniem zainstalujemy je w standardowej puszce elektroinstalacyjnej FI60 (o średnicy 60 mm). Z łatwością zmieścimy je do puszki natynkowej, jak i podtynkowej. Zasilacz LED do puszki to hermetyczne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Jest on całkowicie wodoodporny i pyłoszczelny, a potwierdza to wysoka klasa szczelności IP67. Zasilacz dopuszkowy występuje w różnych mocach, od 10W do nawet 30W. Dostępny jest w dwóch najpopularniejszych wersjach napięcia wyjściowego 12V i 24V. Zasilacze do puszki podobnie jak inne urządzenia przeznaczone do pracy z oświetleniem LED posiadają liczne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i przeciążeniowe. Taka konstrukcja zapewnia odpowiednie warunki pracy zasilanym urządzeniom, oraz gwarantuje bezpieczeństwo podczas całego okresu ich eksploatacji.

Zasilacz dopuszkowy 12V

Najczęściej wybierany zasilacz dopuszkowy w naszym sklepie internetowym to model o napięciu wyjściowym 12V DC. Jest to urządzenie, które w łatwy sposób ukryjemy podczas naszej instalacji LED, a z powodzeniem sprawdzi się do zasilania takich produktów jak taśmy LED, oprawy schodowe czy oprawy meblowe. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i kompaktowej obudowie jest to najlepsze rozwiązanie do pracy z mało rozbudowanymi systemami oświetlenia. Zasilacz dopuszkowy 12V wykorzystamy do zasilenia kilku metrów taśmy LED, czy nawet kilkunastu opraw schodowych. Jest to niezwykle uniwersalny produkt, który dzięki wysokiej klasie szczelności poradzi sobie także w przypadku zasilania zewnętrznych instalacji oświetleniowych. Decydując się neony LED 12V, czy zewnętrzne oprawy schodowe, bardzo dobrym rozwiązaniem do ich zasilania będzie zasilacz dopuszkowy. Bez większego problemu zamontujemy go w zewnętrznej puszce elektroinstalacyjnej, a wszystkie przewody instalacyjne będziemy mogli ukryć pod tynkiem.

Zasilacz dopuszkowy 24V

Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED sprawiła, że oświetlenie 24V stanowi obecnie bardzo ciekawą alternatywę dla standardowego napięcia 12V. Wybierając taśmy LED 24V lub inne produkty przeznaczone do pracy z prądem o stałym napięciu 24V możemy do ich zasilania wybrać zasilacz LED do puszki. Zasilacz dopuszkowy 24V doskonale sprawdzi się do pracy z każdym urządzeniem elektronicznym wymagającym do pracy prądu o stabilizowanym i stałym napięciu 24V DC. Ze względu na swoją minimalistyczną konstrukcję i obudowę o średnicy jedynie 58 mm z powodzeniem sprawdzi się do montażu wewnątrz puszki elektroinstalacyjnej, a także w każdym innym miejscu o ograniczonej powierzchni montażowej. Jego metalowa obudowa jest w dodatku odporna na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych, a także niezwykle wytrzymała. Zasilacz dopuszkowy to doskonała alternatywa dla urządzeń hermetycznych czy modułowych, która dzięki swoim wielu atutom, będzie najlepszym rozwiązaniem do pracy z niezbyt rozbudowanymi systemami oświetlenia LED.