Zasilacz modułowy

Zasilacze modułowe to urządzenia znacznie bardziej wydajne od tradycyjnych transformatorów. Zastosowanie nowoczesnej elektroniki i wewnętrznej przetwornicy napięcia pozwoliło uzyskać im sprawność na poziomie nawet 90%. To razem w połączeniu z niezawodnym działaniem sprawiło, że zasilacz modułowy bardzo szybko zyskał uznanie wśród wszystkich naszych klientów. Jest to komponent stałonapięciowy o stabilizowanym napięciu wyjściowym, który doskonale sprawdzi się do zasilania nowoczesnego oświetlenia LED, jak i innej elektroniki użytkowej wymagającej prądu o stabilizowanym napięciu. Zasilacz modułowy LED został wyposażony w metalową obudowę i jest przeznaczony do instalacji wewnętrznych. W naszym sklepie znajdziesz zasilacze modułowe o małych mocach, jak i modele przeznaczone do obszernych instalacji, których moc sięga nawet 700W. Oferujemy zasilacze modułowe 12V i 24V, wyposażone w standardową obudowę, jak i serie FLAT i Ultra SLIM.

Filtr

Zasilacz modułowy LED – podłączenie

Podłączenie zasilacza do źródła światła i instalacji 230V często może stanowić problem, inaczej jest jednak w przypadku zasilaczy modułowych. Każdy zasilacz modułowy dostępny w naszym sklepie został wyposażony w złącza śrubowe, umożliwiające jego szybkie i przede wszystkim bezpieczne podłączenie do instalacji. W przypadku standardowych zasilaczy modułowych wszystkie wejścia i wyjścia zasilacza znajdują się z jednej strony obudowy. Złącza 230V oznaczone są L i N (przewód brązowy i niebieski), następnie mamy uziemienie (przewód żółto-zielony) oraz złącza wyjściowe „+” (czerwony) i „-” (czarny). Ilość wyjść zasilacza zależy głównie od jego mocy i w przypadku słabszych modeli mamy po jednym wyjściu, natomiast mocniejsze rodzaje mają ich już kilka. Zasilacz modułowy LED z serii Ultra Slim z jednej strony obudowy ma złącza 230V, natomiast z drugiej wyjście na źródło światła. Podobnie jest w przypadku zasilaczy z serii FLAT. Taka ich konstrukcja została uwarunkowana warunkami montażowymi, ponieważ są to modele przeznaczone do instalacji w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej.

Zasilacz modułowy 12V

Instalacje oświetlenia 12V są coraz częściej wybierane w obiektach domowych, jak i komercyjnych. W przypadku podłączenia całości instalacji wewnątrz budynku bardzo dobrze do jej zasilania sprawdzi się zasilacz modułowy. Jest to urządzenie przeznaczone wyłącznie do instalacji wewnętrznych i cieszy się ogromnym uznaniem naszych klientów ze względu na niską ceną, wysoką jakość wykonania, a przede wszystkim niezawodność. W naszym sklepie LED Expert znajdziesz zasilacz modułowy 12V o niskiej mocy jedynie 24W. Są to modele o małej obudowie, przeznaczone do niezbyt rozbudowanych instalacji. W ciągłej sprzedaży oferujemy także zasilacze modułowe 12V, których moc sięga aż 700W. Są to już komponenty wyposażone w aktywny układ chłodzenia. Tak duża moc znajduje swoje zastosowanie w wielu obszernych instalacjach oświetleniowych, a także w systemach automatyki przemysłowej, czy monitoringu. Nasze zasilacze modułowe, to również niezbędne akcesoria do podłączenia innych produktów dostępnych w naszym sklepie. Wybierając neony LED 12V, czy taśmy Ledowe, które zamontujesz wewnątrz budynku, do ich instalacji najlepiej sprawdzi się właśnie zasilacz modułowy.

Zasilacz modułowy 24V

Wyższe napięcie zasilające to mniejsze spadki napięcia na przewodach, jak i samym pasku LED. Wybierając oświetlenie 24V, jesteśmy w stanie podłączyć dłuższe odcinki taśmy LED, ograniczając przy tym ilość przewodów instalacyjnych do przyłączy jedynie co 10 metrów, a nie jak w przypadku 12V – co 5 metrów. Zasilacz modułowy 24V to najlepsze rozwiązanie do zasilania wewnętrznych instalacji oświetleniowych. Dostępny jest w wielu mocach, jak i w wersji Standard oraz Slim, dzięki czemu z łatwością wybierzesz model, który z powodzeniem zainstalujesz na suficie lub w innych miejscach, również takich o ograniczonej powierzchni montażowej. Zasilacze modułowe 24V dostępne są o mocy od 60W do 350W. W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne urządzenia firmy Mean Well, jak i zasilacze wyposażone w obudowę Slim. Oba te rozwiązania to sprawdzone komponenty, wyposażone w liczne zabezpieczenia prądowe i napięciowe, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się w instalacjach domowych i komercyjnych. Zasilacz modułowy 24V wykorzystamy do podłączenia taśmy LED 24V, jak i innych produktów przeznaczonych do zasilania prądem o stałym napięciu 24V. Będzie to również dobre rozwiązanie, kiedy wybieramy neony LED 24V i planujemy je zainstalować wewnątrz domu. W przypadku instalacji zewnętrznych, jak i łazienkowych najlepiej wybierać zasilacz hermetyczny.

Zasilacze LED modułowe – rodzaje

Dziś oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością, a w związku z tym przybywa akcesoriów przeznaczonych do jego instalacji. Zasilacze LED modułowe to urządzenia przeznaczone do podłączenia nowoczesnego oświetlenia, które wymaga do pracy prądu o bezpiecznym i niskim napięciu 12V lub 24V. Zasilacz modułowy z powodzeniem sprawdzi się w każdej wewnętrznej instalacji oświetleniowej i dostępny jest on w wersji:

  • Standard – zasilacze 12V i 24V o mocy od 36W do 700W. Modele powyżej 200W zostały wyposażone w aktywny układ chłodzenia – radiator.
  • Slim – urządzenia wyposażone w kompaktową obudowę, przeznaczone do instalacji w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej. Występują o mocy od 60W do 350W i są dostępne o napięciu 12V oraz 24V. Od 300W występują z wbudowanym radiatorem.
  • Flat Ultra Slim – modele z niezwykle płaską obudową, które podobnie jak wersje Slim sprawdzą się w miejscach o ograniczonej powierzchni montażowej. Dostępne wyłącznie w wersji 12V o mocy od 60W do 360W. Zasilacze powyżej 300W wyposażone zostały w wentylator.

Wszystkie zasilacze modułowe oferowane w naszym sklepie internetowym to sprawdzone produkty, które bardzo dobrze współpracują z oświetleniem LED, czy elektronikom użytkową. Dostępne w wersji 12V i 24V, wyposażone w liczne zabezpieczenia prądowe o raz napięciowe, są nie tylko trwałe, ale również bezpieczne w użytkowaniu. Polecamy je do każdej wewnętrznej instalacji, zarówno w obiektach domowych, jak i komercyjnych.