Neon LED 12V

Neony LED 12V to przewody świetlne stanowiące energooszczędną alternatywę dla tradycyjnych neonów gazowych. Neon LED 12V jest zresztą jednym z najpopularniejszych modeli wśród tych aktualnie dostępnych na rynku. Bezpieczne i niskie napięcie zasilające sprawiło, że neony FLEX 12V występują w wersjach z sekcjami cięcia nawet co 1 cm, dzięki czemu bez problemu dopasujesz ich długość do indywidualnych wymiarów danej instalacji. Ponadto wąż LED neon 12V dostępny jest w wielu rozmiarach, a także barwach światła. Do wyboru mamy neony jednokolorowe lub wielokolorowe RGB, do których możemy wykorzystać najpopularniejsze sterowniki do taśm LED. Zapoznaj się z naszą ofertą neonów LED 12V i wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej indywidualnej instalacji oświetleniowej.

Filtr

Taśma Neon LED 12V – rodzaje

Neon LED 12V dostępny jest dziś wielu różnych rodzajach, a jego modele różnią się kształtem, materiałem wykonania, jak i sekcjami cięcia. W sklepie LedExpert.pl znajdziesz:

Neon LED FLEX 12V Silicone – neon w obudowie silikonowej jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na elastycznej i w pełni jednolitej linii światła. Jest on najczęściej wykorzystywany do tworzenia podświetlanych napisów, różnych nietypowych wzorów, jak i do efektownego podświetlenia w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Ogromną zaletą neonów wykonanych z silikonu jest ich odporność na promieniowanie UV, co przekłada na długi okres ich eksploatacji bez efektu żółknięcia.

Dostępne modele:

 • Neon LED 12V 6×12 mm jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 2,5 cm
 • Neon LED 12V 8×16 mm jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 2,5 cm
 • Neon LED 12V 6×12 mm jednostronny płaski – sekcja cięcia co 1 cm
 • Neon LED 12V 6×12 mm jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 1cm
 • Neon LED 12V 6×12 mm RGB jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 2,5 cm
 • Neon LED 12V 10×20 mm RGB jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 5 cm
 • Neon LED 12V 10×20 mm jednostronny półokrągły Digital Cyfrowy – sekcja cięcia co 5 cm

Neon LED FLEX 12V PVC – neony LED wykonane z PVC to z reguły grubsze i mniej elastyczne linie świetlne, które najczęściej wykorzystywane są do tworzenia dekoracyjnych linii światła w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Neony LED 12V PVC wykorzystywane są w domowych salonach i sypialniach, ale także świetnie sprawdzą się do oświetlenia elewacji, schodów, czy alejek ogrodowych.

Dostępne modele:

 • Neon LED 12V 6×12 mm jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 2,5 cm
 • Neon LED 12V 8×16 mm jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 10 cm
 • Neon LED 12V 10×20 mm RGB jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 50 cm
 • Neon LED 12V 15×25 mm jednostronny półokrągły – sekcja cięcia co 10 cm
 • Neon LED 12V FI16 mm okrągły – sekcja cięcia co 10 cm

Każdy neon LED dostępny w naszym asortymencie sprzedawany jest na metry. Do każdego z modeli mamy w sprzedaży również niezbędne akcesoria instalacyjne (złączki, przewody), jak i elementy montażowe (uchwyty, profile).

Wąż LED Neon 12V – wybór zasilacza i instalacja

Taśma neon LED 12V zasilana jest prądem o bezpiecznym i niskim napięciu, co oznacza, że wymaga do pracy wykorzystania zewnętrznego zasilacza. Wybierając zasilacz do neonów 12V, powinniśmy wziąć pod uwagę moc całej podłączonej do niego instalacji oświetleniowej i zachować przynajmniej 10% zapasu mocy. Tak wybrany układ zasilający nie będzie pracował na maksimum swoich możliwości, co znacząco wydłuży jego okres eksploatacji, jak i późniejszą żywotność. Podłączając neony LED 12V, należy zwrócić uwagę również na miejsca podłączenia neonu do zasilacza. W przypadku instalacji 12V zasilanie powinno być podłączone przynajmniej co 5 metrów paska Ledowego, co pozwoli znacząco ograniczyć jego spadki napięcia i zapewni nam w pełni jednolitą linię światła.

Do podłączenia neonów wykonanych z silikonu wykorzystać należy komplet przewodów instalacyjnych i zestaw zaślepek. Przewody należy przylutować w miejscach sekcji cięcia, a następnie zabezpieczyć zaślepką końcową. W przypadku neonów wykonanych z PVC do podłączenia niezbędny będzie przewód przyłączeniowy. Najpierw należy wbić się w otwory zasilające przy pomocy dedykowanego konektora, a następnie umieścić w nim złącze zasilające.

Neon LED 12V RGB

Neony LED 12V najczęściej wybierane są w wersji jednokolorowej, a tutaj oferujemy naszym klientom aż 12 różnych kolorów neonów, a są to: Biały Ciepły, Biały Naturalny, Biały Zimny, Czerwony, Zielony, Niebieski, Różowy, Pomarańczowy, Złoty żółty, Fioletowy, ICE BLUE i LEMON YELLOW. Mamy jednak również propozycje dla klientów, którzy chcą dowolnie zmieniać kolor swojego światła i odpowiedzią właśnie na te potrzeby jest neon LED 12V RGB. Jest to wielokolorowy neon, którego barwę światła możemy w płynny sposób zmieniać przy pomocy pilota, sterownika naściennego bądź aplikacji na smartfonie. Neon LED 12V może być podłączony do każdego kontrolera, który współpracuje z taśmami LED zasilanymi prądem o tym samym, niskim napięciu. Taka budowa sprawia, że wszystkie jednokolorowe neony LED 12V możemy dowolnie ściemniać lub rozjaśniać przy pomocy ściemniaczy 12V, natomiast wielokolorowe modele, mogą zmieniać barwę światła z wykorzystaniem sterownika RGB.