Neon LED

Efektowny napis na ścianie, czy elastyczny wąż LED przeznaczony do oświetlenia reklamy to właśnie neon LED, czyli najnowszy trend oświetleniowy XXI wieku. Neony LED to niezaprzeczalnie innowacyjna oraz nowoczesna forma oświetlenia. Obecnie tego rodzaju oświetlenie jest na tyle wszechstronne, że możemy je spotkać w nowoczesnych wnętrzach domów i firm, a także w instalacjach zewnętrznych. Są gwarancją powiewu świeżości oraz awangardowego stylu w każdej aranżacji. Neon Flex LED jest dziś numerem jeden jako forma dekoracji w barach, restauracjach oraz klubach. Ze względu na swoją uniwersalność i efektowny wygląd jest bardzo chętnie wykorzystywany do podświetlenia wielu rodzajów imprez. Neony LED pozwalają nam na uzyskanie niesamowitych projekcji świetlnych, w formie indywidualnych kształtów oraz napisów.

Filtr

Neony LED jako oświetlenie na miarę XXI wieku

Neon LED to wąż Ledowy, który jest bardzo prosty w montażu i instalacji. Możemy zamocować go praktycznie do każdej powierzchni przy pomocy dedykowanych profili, uchwytów lub kleju montażowego. Neony LED mają bardzo bogatą kolorystykę, przez co są dość uniwersalne i bez najmniejszego problemu dopełnią aranżację danego wystroju. Występują w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym, a także w wielu innych odcieniach. Dla niezdecydowanych klientów mamy również neon LED RGB, który w każdym momencie może zmienić kolor swojego światła. Wąż LED Neon ponadto dzięki swojej niezwykle elastycznej budowie jest bardzo wytrzymały i odporny na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę również na aspekty ekonomiczne. Neony LED pobierają znacznie mniej prądu od tradycyjnych neonów gazowych, a także spełniają wszelkie wymogi, jakie dziś obowiązują nowoczesne formy oświetleniowe.

Neon FLEX LED – budowa i konstrukcja

Neon LED w zależności od wybranego modelu może być wykonany z PVC lub pokryty grubą warstwą silikonu. Oba te materiały doskonale radzą sobie w każdych warunkach, dzięki czemu neony Ledowe są stosowane zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Każdy z nich ma wysoką klasę szczelności IP67, co oznacza, że jest w pełni odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, a także na inne szkodliwe dla elektroniki czynniki zewnętrzne. Taśma LED w neonie jest montowana prostopadle do płaszczyzny jego montażu. Taka konstrukcja sprawia, że każdy neon jest niezwykle elastyczny i możemy wyginać go nawet do 180 stopni, co w żadnym stopniu nie wpływa na jego wytrzymałość. Neony LED w zależności od miejsca montażu możemy zamocować przy użyciu dedykowanych profili (proste linie oświetleniowe), za pomocą uchwytów (do tworzenia nieregularnych kształtów) lub wykorzystując klej montażowy (w przypadku instalacji wewnątrz otworu montażowego). Neony LED świecą całą swoją powierzchnią oraz pełną mocą zaraz po włączeniu. Występują w wersji 230V (podłączane bezpośrednio do gniazda przez stabilizator napięcia), a także w standardowych modelach 12V i 24V, do których instalacji niezbędny będzie zewnętrzny zasilacz LED.

Ledowe neony a zwykłe – porównanie

Tradycyjne neony gazowe jeszcze kilkanaście lat temu były najczęściej wykorzystywaną formą reklamy. Zwykły neon to wypełniona gazem szlachetnym szklana rurka, która wygięta jest w dowolny, wybrany przez nas kształt. Istnieje on na rynku już prawie od stu lat i do momentu wprowadzenia neonów LED, stanowił najchętniej wybierane oświetlenie liniowe w branży reklamowej. Wszystko zmieniło się w momencie coraz szybciej rozwijającej się technologii LED, która przyniosła ze sobą szereg nowoczesnych rozwiązań, a także energooszczędne podejście do tematu oświetlenia. Neony LED w odróżnieniu od tradycyjnych nie są wykonane ze szkła, przez co są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie ulegają stłuczeniu. Są również niezwykle elastyczne, przez co dziś każdy z nas może układać z nich indywidualne wzory i kształty. Przy wyborze neonu warto zwrócić uwagę również na cenę. Neony Ledowe przez coraz szybciej zdobywającą popularność technologię LED można dziś kupić za ułamek ceny tradycyjnych neonów. Są one też znacznie łatwiejsze w samym montażu czy instalacji. Wąż LED nie wymaga do podłączenia wykwalifikowanego elektryka, a oświetlenie na neonach LED może każdy z nas wykonać samodzielnie, stosując się do naszej instrukcji użytkowania i instalacji.

Neon LED napis do reklamy i dekoracji

Neony Ledowe cieszą się dziś ogromną popularnością w branży reklamowej oraz są chętnie wykorzystywane jako efektowna forma dekoracji. Wiele firm wykorzystuje dziś neony LED do podświetlenia banerów czy loga firmy. Dodaje to takim miejscom prestiżu, a także sprawia, że nawet wieczorową czy nocną porą nasz sklep, kawiarnia, czy jakiekolwiek inne miejsce prowadzenia działalności gospodarczej nie pozostanie niezauważone. Neon LED w formie napisu jest bardzo modnym i ciekawym dodatkiem na wszelkiego rodzaju imprezach. Idealnie prezentuje się na ściankach zdjęciowych lub jako napis podkreślający ważne wydarzenia w naszym życiu. Świetnie sprawdza się również w klubach, barach oraz restauracjach. Dziś odwiedzając takie miejsca, możemy bardzo często spotkać neony LED, które zmieniają kolor w rytm grającej muzyki, czy podświetlają wybrane elementy aranżacji.

Taśma LED Neon – jednolita linia światła

Wąż LED neon wyróżnia się w pełni jednolitą i bezpunktową linią światła. Taki efekt uzyskują neony LED poprzez odpowiedni montaż taśmy wewnątrz ich obudowy. Zastosowanie w ich konstrukcji taśm LED o wysokim zagęszczeniu diod oraz zamontowanie ich na sztorc sprawiło, że neony Ledowe świecą światłem odbitym, bez widocznych poszczególnych punktów świetlnych. Efekt podobny można dziś uzyskać z wykorzystaniem taśmy LED COB, jednak w jej przypadku zastosowano całkiem inną technologię. Neony LED to w pełni jednolite, ale również niezwykle elastyczne źródła światła wyposażone w energooszczędne diody elektroluminescencyjne. Takie połączenie sprawia, że stanowią dziś niezwykle efektowne, energooszczędne, ale także uniwersalne w zastosowaniu oświetlenie, wykorzystywane w domach, firmach, czy różnego rodzaju instalacjach zewnętrznych. Neony są niezwykle wytrzymałe, a dzięki wysokiej klasie szczelności poradzą sobie w praktycznie każdych warunkach.

Neon LED na zamówienie

Neony LED FLEX stały się w ostatnich latach niezwykle modnym oraz pożądanym dodatkiem aranżacyjnym. Dziś mając możliwość zamówienia neonu w wybranym przez nas kolorze i o określonej długości, mamy niezwykła dowolność w tworzeniu z niego efektownych i w pełni indywidualnych dekoracji. Niezależnie od tego, czy będzie to neonowa grafika ozdabiająca pokój nastolatka, podświetlany napis reklamujący naszą firmę, czy niespotykana dekoracja klubowych ścian, neony LED stanowią dziś ponadczasową formę oświetlenia. Nasza firma LED EXPERT to największy dystrybutor neonów na polskim rynku, który pomoże Ci od „A do Z” stworzyć wymarzoną dekorację świetlną czy efektowną reklamę, zwracając uwagę na każdy jej najdrobniejszy szczegół. Ilość wzorów i kształtów, które możesz skomponować z neonów jest nieograniczona, a wysoka jakość wykonania naszych produktów sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Oferujemy również neon LED na zamówienie, czyli wykonamy dla Ciebie dowolny kształt lub wzór, a wystarczy, że jego indywidualny szkic wyślesz nam w wiadomości e-mail. Zachęcamy również do kontaktu z naszym handlowcem, który pomoże Ci wybrać odpowiedni neon LED do Twojej indywidualnej aranżacji.

Neon LED na ścianę

Neony LED najczęściej montowane są na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych. Stanowią efektowną dekorację, ale mogą być również wyjątkową formą świetlnej reklamy. Neon Led na ścianie najłatwiej będzie nam zamontować przy użyciu uchwytów mocujących. W przypadku długich i prostych linii światła możemy wykorzystać do tego celu również dedykowane profile montażowe. W przypadku urozmaiconych wzorów, do montażu neonów LED wykorzystywana jest również plexa lub płyta z wyciętym wcześniej otworem montażowym. Elastyczny neon LED FLEX jest niezwykle giętki, dzięki czemu z łatwością przybiera najróżniejsze kształty. Jest on dodatkowo wyjątkowo łatwy w obróbce. Neon LED możemy przycinać na dowolną długość w wybranych miejscach cięcia, dzięki czemu bez problemu jego wymiar dopasujemy indywidualnie do własnej aranżacji. To właśnie prosty system montażu oraz uniwersalność sprawiają, że neony LED są dziś tak popularnym i pożądanym rozwiązaniem do efektownej dekoracji ścian.

Wąż LED Neon i jego zastosowanie

Węże Ledowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Mogą pełnić nie tylko funkcje efektownej ozdoby ściany, ale także być rodzajem niezwykle praktycznego źródła światła. Możemy je spotkać jako efektywne linie światła na stacjach benzynowych, mostach, stacjach kolejowych czy metra, ale także chętnie wykorzystywane są do oświetlenia elewacji budynków. Nasi klienci neony LED stosują także w muzeach, kinach i teatrach, gdzie wykorzystywane są do podświetlenia ścian, podłóg, czy sufitów podkreślając atmosferę tego typu miejsc. Dzięki swojej niezwykle elastycznej budowie oraz łatwości w budowie indywidualnych kształtów ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone. Pasek LED w neonie zamontowany jest pionowo, co oznacza, że wyginać możemy go w dowolnym kształcie, w dwóch kierunkach jednej płaszczyzny. Należy o tym pamiętać podczas montażu neonów, aby nie uszkodzić ich źródła światła.

Neon LED FLEX doskonale nadają się również do podświetlenia mebli. Świetnie podkreśla atmosferę w pokoju młodzieżowym oraz bardzo często okazuje się niezastąpioną formą oświetlenia w kuchni. Wąż LED w formie neonu idealnie sprawdzi się również w biurze oraz domowej biblioteczce. Wykorzystamy go także jako efektowne oświetlenie witryny sklepowej, która od teraz będzie zwracać uwagę i przyciągając nowych klientów. Oświetlenie, jakie oferują nam neony Ledowe to obecnie wiele możliwości, które pozwala na zabawę światłem, jednocześnie zachowując jego praktyczne walory. Jeśli szukamy czegoś modnego, nietuzinkowego i ponadczasowego to właśnie neony LED będą strzałem w dziesiątkę.