Neon LED 230V

Neon LED Flex 230V to elastyczny wąż Ledowy, który podłączamy bezpośrednio do sieci prądu. Nie wymaga on zastosowania żadnego zewnętrznego zasilacza, a do jego podłączenia wykorzystamy jedynie dedykowany stabilizator napięcia (1 sztuka dla 50 metrów!). Każdy neon LED 230V dostępny w naszym asortymencie został wykonany z materiału PVC, który jest niezwykle elastyczne, ale również wytrzymały i nie przewodzi prądu (w pełni bezpieczny). Ich konstrukcja zapewnia im także pełną wodoodporność (klasa szczelności IP67), dzięki czemu neony LED 230V możemy wykorzystywać w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Ze względu na wysokie napięcie zasilające zalecamy jedynie ich nie stosować w łazienkach i basenach.

Filtr

Wąż LED Neon 230V z PVC

Neony LED 230V ze względu na wysokie napięcie zasilające zostały wyposażone w grubą, wodoodporną powłoką PVC, która jest elastyczna, wytrzymała, a także bezpieczna w przypadku oświetlenia 230V. W jej wnętrzu znajdują się dwie stalowe linki, dzięki czemu nawet po wygięciu neonu w lewo bądź prawo nie uszkodzimy go i nadal będzie świecił na całej swojej długości. Neon LED 230V to w pełni jednolita linia światła, którą będziemy mogli zamontować na każdej powierzchni. Jest to niezwykle elastyczny wąż Ledowy stanowiący energooszczędną i łatwą w montażu alternatywę dla tradycyjnych neonów gazowych. Neon LED Flex 230V wystarczy jedynie podłączyć przez zewnętrzny stabilizator napięcia, aby zaczął swoją długą i bezproblemową pracę.

Każdy neon LED dostępny w naszym sklepie można przykleić, ale również do jego instalacji wykorzystać dedykowane akcesoria montażowe. W przypadku długich i prostych odcinków najlepiej sprawdzą się profile, natomiast do tworzenia indywidualnych różnych nieregularnych kształtów i wzorów, dobrym rozwiązaniem będą aluminiowe, bądź plastikowe uchwyty. Prócz akcesoriów montażowych w swoim asortymencie mamy również dostępne różnego rodzaju złączki umożliwiające łączenie neonów pod różnym kątem, a także przedłużacze i zaślepki końcowe.

Neon LED Flex 230V – dostępne modele

Neon LED 230V to niezwykle uniwersalna linia światła, która w zależności od wybranego modelu może emitować światło w jednym z aż 11 dostępnych odcieni. Neony LED 230V występują w podstawowych barwach bieli: ciepły, neutralny, zimny, a także w kolorach z palety RGB: czerwony, zielony, niebieski, różowy, pomarańczowy, złoty żółty, fioletowy cytrynowy. Dla klientów, którzy chcą mieć pełną swobodę w wyborze koloru świecenia, przygotowaliśmy neon LED RGB 230V, czyli model, w którym możemy dowolnie zmieniać barwę światła przy pomocy dedykowanego kontrolera (do LED RGB 230V). Wszystkie neony LED zasilane prądem 230V zostały wykonane z PVC, co oznacza, że podłączamy je przy pomocy dedykowanego kabla przyłączeniowego i konektorów. W naszym sklepie w ciągłej sprzedaży oferujemy neony LED 230V w różnych wymiarach. Do najpopularniejszych modeli należą:

  • Neon LED 230V 8×16 mm jednostronny półokrągły
  • Neon LED 230V 8×17 mm dwustronny
  • Neon LED RGB 230V 10×20 mm jednostronny półokrągły
  • Neon LED 230V 15×25 mm jednostronny półokrągły
  • Neon LED 230V FI16 mm okrągły

Taśma Neon LED 230V – zastosowanie

Neon LED 230V to elastyczna i w pełni jednolita linia światła, która najczęściej wykorzystywana jest w dekoracji i budownictwie, a także przy oświetleniu reklam. Neony LED 230V zostały wyposażone w wydajne i niezawodne diody SMD 2835 (8W/m), które zostały pokryte szczelną i wytrzymałą powłoką PVC. Odpowiednie zagęszczenie i ustawienie poszczególnych diod LED sprawiło, że neon LED Flex 230V emitują w pełni jednolitą linię światła, a ich efekt świetlny jest bardzo zbliżony do tego, który mogliśmy zobaczyć w przypadku tradycyjnych neonów gazowych. Dostępny w naszej ofercie neon LED 230V sprzedawany jest w pełnych metrach, a jego sekcje cięcia występują co jeden metr (oznaczenie czarną kropką). Wąż LED Neon 230V podłączamy bezpośrednio do prądu i nie wymagają one zastosowania żadnego zewnętrznego zasilacza. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, jest wykorzystanie stabilizatora prądu 230V (dostępny w naszym asortymencie), który jest niezbędny do poprawnego działania neonów. Jeden stabilizator wystarczy na aż 50 metrów LED, co jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż stosowanie oddzielnych zasilaczy w przypadku neonów niskonapięciowych.