Oświetlenie szynowe

System oświetlenia szynowego to nowoczesne i ponadczasowe oświetlenie, które świetnie sprawdzi się w obiektach domowych lub komercyjnych. Oświetlenie szynowe może być zamontowane w salonie, kuchni, czy korytarzu, a także doskonale sprawdza się w sklepach, biurach czy galeriach handlowych. Oświetlenie szynowe LED to uniwersalny system zbudowany z szynoprzewodów, tworzących tory zasilające. Możemy w nich zamontować różnego rodzaju reflektory szynowe, lampy liniowe, czy eleganckie zwisy, budując swój własny, oryginalny system oświetlenia szynowego. Możliwość dowolnego ułożenia lamp, a także ukierunkowania ich światła na wiele elementów aranżacji, pozwala wykorzystać lampy szynowe w każdym współczesnym wnętrzu. Poznaj nasze nowoczesne oświetlenie szynowe i szynoprzewody magnetyczne, dzięki którym zbudujesz oryginalny i funkcjonalny system oświetlenia każdego wnętrza.

Filtr

System szynowy oświetlenia – zastosowanie

Oświetlenie szynowe stanowi dziś nowoczesny i funkcjonalny system, który w pełni zastąpi każdy inny rodzaj lamp sufitowych. System szynowy oświetlenia możemy wykorzystać jako główne źródło światła, lub dodatkowe przeznaczone do podkreślenia wybranych elementów aranżacji. Oświetlenie sufitowe szynowe najczęściej stosuje się w pomieszczeniach domowych, kiedy mamy na suficie jedynie jedno przyłącze elektryczne. Wybierając szynoprzewody oświetleniowe do pokoju, możemy równomiernie oświetlić jego wnętrze z wielu punktów, a także podzielić na indywidualne strefy. Oświetlenie szynowe w sklepach, czy galeriach handlowych stosowane jest ze względu na możliwość swobodnej regulacji kierunku świecenia lamp, a także miejsca ich montażu. Lampy szynowe możemy dowolnie przesuwać po całej długości szynoprzewodu, a światło reflektorów ukierunkować na wybrany element aranżacji.

Oświetlenie sufitowe szynowe – rodzaje

Coraz szybciej rosnąca popularność systemów oświetlenia szynowego sprawiła, że są one dziś dostępne w wielu różnych wariantach. Oświetlenie szynowe występuje w dwóch podstawowych i najpopularniejszych kolorach. Lampy i szynoprzewody oświetleniowe są białe lub czarne, dlatego z łatwością wpasują się do większości współczesnych aranżacji. Szyny oświetleniowe dostępne są w różnych rozmiarach i kilku długościach, ale we własnym zakresie można je dowolnie skracać pod wymiar danego pomieszczenia, ale także łączyć w dłuższe odcinki.

Przy wyborze szynoprzewodów warto zwrócić uwagę na rodzaj ich montażu. Występują szyny natynkowe, które zamontujemy bezpośrednio na suficie i wpuszczane, przeznaczone do montażu podtynkowego w sufitach podwieszanych. System szynowy oświetlenia może być jednofazowy, trójfazowy bądź magnetyczny. Oświetlenie szynowe jednofazowe to najpopularniejsze rozwiązanie w krótkich instalacjach, włączanych przy pomocy pojedynczego włącznika. Szynoprzewody trójfazowe możemy rozdzielić na trzy indywidualne strefy i oddzielnie włączać lub wyłączać lampy, zasilane z trzech oddzielnych obwodów.

System szynowy magnetyczny

Oświetlenie szynowe magnetyczne to nowość na rynku, która oferuje nam znacznie większe możliwości od standardowych szynoprzewodów. Szyny magnetyczne zasilane są prądem o niskim i bezpiecznym napięciu, a lampy mocowane są przy pomocy wbudowanych magnesów. Możemy je swobodnie przesuwać po całej długości szyny, bez potrzeby wyjmowania opraw oświetleniowych. Dzięki niskiemu napięciu zasilającemu są one także w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Lampy magnetyczne oferują nam wiele nowych rozwiązań, takich jak możliwość tworzenia linii oświetleniowych, połączonych z różnymi rodzajami reflektorów i zwisów. System szynowy magnetyczny pokochały wszystkie nowoczesne wnętrza, a nasi klienci coraz częściej wybierają go we współczesnych aranżacjach swoich domów i mieszkań.

Lampy szynowe jednofazowe, trójfazowe i magnetyczne

Podobnie jak same szynoprzewody, lampy szynowe mogą być jednofazowe, trójfazowe bądź magnetyczne. Wybierając szyny oświetleniowe danej serii, powinniśmy dobrać do nich lampy przeznaczone do pracy w danym systemie. W asortymencie sklepu LED Expert nasi klienci znajdą:

  • Reflektory szynowe – najpopularniejsze oprawy oświetleniowe montowane w szynoprzewodach. Reflektor szynowy ma możliwość dowolnej regulacji kierunku świecenia. Dzięki pełnej swobodzie miejsca montażu na szynie tworzy uniwersalne oświetlenie o wszechstronnym zastosowaniu.
  • Lampy wiszące szynowe – lampy wiszące do szynoprzewodu są najczęściej spotykane w wysokich pomieszczeniach. Doskonale sprawdzą się również nad stołem lub do oświetlenia wybranego punktu aranżacji. Dzięki możliwości regulacji wysokości zwisu, z łatwością dostosujemy je do wysokości naszego pomieszczenia.
  • Lampy szynowe liniowe – linie świetlne, które zamontujemy w szynoprzewodzie to doskonałe uzupełnienie reflektorów i lamp wiszących. Mogą być one efektownych dodatkiem lub niezwykle funkcjonalnym elementem pozwalającym na dodatkowe oświetlenie wnętrza.

Oświetlenie sufitowe szynowe

Systemy oświetlenia szynowego najczęściej montowane są na sufitach, stanowiąc główne lub dodatkowe źródło światła. W zależności od wybranej wersji szyny możemy zainstalować ją bezpośrednio na suficie lub wpuścić w karton-gips. Szynoprzewody oświetleniowe mają również możliwość łączenia. Wykorzystamy do tego łączniki proste, kątowe, a także typu T lub X. Tak szeroki asortyment dodatkowych akcesoriów, pozwoli nam zbudować na suficie wiele indywidualnych konstrukcji, które dostosujemy do wielkości pomieszczenia, a także jego kształtu. Oświetlenie szynowe sufitowe może tworzyć kształt kwadratu, prostokąta, rombu, a także podążać równolegle do konstrukcji ścian danego pomieszczenia. Ta pełna dowolność montażowa w połączeniu z możliwością instalacji reflektorów na całej długości szynoprzewodu, pozwala zbudować wiele stref oświetlenia z wykorzystaniem tylko jednego systemu. Wybierz system szynowy do swojego wnętrza i stwórz wielofunkcyjne oświetlenie, które będziesz mógł podłączyć tylko do jednego źródła zasilania!

Oświetlenie szynowe LED

Lampy szynowe tworzą oświetlenie wyposażone w zintegrowane źródło światła lub są to oprawy przeznaczone do instalacji żarówki z gwintem E27, lub GU10. Oprawy szynowe ze źródłem światła LED to najczęściej mocniejsze lampy wykorzystywane w obiektach komercyjnych i handlowych. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie we wszystkich wnętrzach z wysokim sufitem. Lampy szynowe o mocy powyżej 20W i wąskim kącie świecenia, są w stanie doprowadzić światło do każdego miejsca pomieszczenia, równomiernie bądź punktowo podkreślając jego aranżacje i wystrój. Oświetlenie szynowe zbudowane z żarówek LED to alternatywa, pozwalająca wybrać nam dowolnej mocy źródła światła, które odpowiednio doświetlą wybrane wnętrze. Żarówki LED najczęściej występują w barwie ciepłej, neutralnej lub zimnej. W przypadku oświetlenia wnętrza i wyboru nowoczesnych systemów oświetleniowych warto przyjrzeć się również wielu inteligentnym rozwiązaniom. Żarówki LED z serii SMART pozwolą nam stworzyć w pełni zautomatyzowane oświetlenie szynowe, które będzie sterowane przy pomocy pilota czy aplikacji na smartfonie.