Taśma LED 230V

Taśmy LED 230V to nowość na rynku, która bardzo szybko zyskała uznanie wśród naszych klientów. Są one dziś stosowane w wielu instalacjach oświetleniowych i nie wymagają wykorzystania zewnętrznego zasilacza. Taśma LED 230V podłączana jest bezpośrednio do instalacji prądu gniazdkowego z wykorzystaniem stabilizatora napięcia. Jeden stabilizator przyłączeniowy pozwoli Ci na podłączenie aż 50 metrów taśmy LED 230V. Jest to olbrzymi atut, przez co ten model paska jest chętnie stosowany w krótkich, jak i rozbudowanych systemach oświetlenia. Taśmy LED 230V możemy stosować w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Doskonale sprawdzają się do mieszkań, jak i do przestrzeni biznesowych. Możemy je wykorzystać do dekoracji pomieszczeń, a także jako dodatkowe i funkcjonalne źródło światła.

Filtr

Taśmy LED 230V bez zasilacza

Podłączenie taśmy LED 230V do prądu jest niezwykle proste i wymaga jedynie wykorzystania stabilizatora napięcia. Do jej instalacji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów, w tym zasilaczy, które niezbędne są w przypadku taśmy LED 12V i 24V. Taśma LED 230V po poprawnej instalacji stabilizatora może być podłączona bezpośrednio do gniazdka lub sieci prądu 230V. Taka konstrukcja sprawia, że jest to produkt niezwykle łatwy i wygodny w użytkowaniu. Mocna taśma LED 230V jest w stanie zaoferować Ci zbliżony efekt świetlny do pasków 12V i 24V. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę również na niezwykle atrakcyjną cenę. Koszt zakupu taśmy LED 230V jest zbliżony do ceny standardowych pasków. Ponadto wodoszczelna obudowa pozwoli Ci na zastosowanie jej zarówno w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. W obu tych przypadkach mamy zdecydowanie łatwiejsze i tańsze podłączenie ze względu na brak zastosowania zewnętrznego zasilacza.

Taśma LED 230V na metry

Dostępne w LED Expert taśmy LED 230V nawijane są na rolki o długości 50m. Każdy model, który oferujmy, można zakupić na metry. Oznacza to, że kupujesz dokładnie tyle taśmy LED 230V, ile potrzebujesz do wybranej aranżacji świetlnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja, która wymaga użycia dłuższych odcinków taśmy, jest dużo łatwiejsza i tańsza w porównaniu do produktów sprzedawanych w rolkach 5m. Taśma LED 230V sprzedawana na metry zawsze zostanie Ci dostarczona w jednym odcinku jeżeli całkowita zakupiona długość nie przekroczy 50m. Do podłączenia całego tego odcinka niezbędny będzie jedynie stabilizator 230V. To urządzenie z powodzeniem obsłuży cały odcinek taśmy LED 230V, którego długość nie przekracza 50 metrów. W ofercie naszego sklepu dostępne są różne modele taśm LED pod 230V. Wyposażone są w diody COB lub SMD i występują w podstawowych barwach bieli (ciepłej, neutralnej i zimnej) oraz w dwóch kolorach (różowym i niebieskim).

Taśma LED zewnętrzna 230V

Projekt oświetlenia zewnętrznego ze względu na miejsce montażu często sprawia wiele problemów instalacyjnych. Inaczej jest w przypadku taśmy LED 230V. Jest ona fabrycznie zabezpieczona wodoodporną powłoką IP68, przez co doskonale sprawdza się do oświetlenia elewacji czy ogrodu. Taśma LED zewnętrzna 230V z powodzeniem może być wykorzystana zarówno przy krótkich, jak i rozbudowanych systemach oświetlenia. Ze względu na brak konieczności stosowania zasilaczy, do podłączenia taśmy LED 230V o długości do 50 metrów wystarczy nam jeden stabilizator. Ponadto wszystkie paski LED 230V dostępne w naszym asortymencie zostały umieszczone w przezroczystej, elastycznej, silikonowej obudowie. Ich konstrukcja wyróżnia się wysoką klasą szczelności, przez co jest odporna na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych czy wilgoci. Taśma LED 230V oprócz aranżacji zewnętrznych będzie również niezastąpiona w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia.

Podłączenie taśmy LED 230V

Instalacja taśmy LED 230V do prądu nie wymaga zastosowania zewnętrznego zasilacza ani sterownika. Podłączamy ją bezpośrednio do prądu gniazdkowego lub instalacji 230V poprzez stabilizator napięcia. Jest on niezbędny do poprawnego działania taśmy LED 230V. Stabilizuje on prąd wejściowy, dzięki czemu cały odcinek paska świeci w pełni jednolicie, bez spadków mocy nawet w przypadku dłuższych projektów. Wykorzystując taśmy LED 230V, nie musisz martwić się zakupem dodatkowych zasilaczy. Jeden stabilizator wystarczy do podłączenia aż 50 metrów taśmy LED 230V, a cała jego instalacja jest bardzo prosta. Stabilizator do taśmy LED 230V należy najpierw przymocować do paska za pomocą złącza z klipsem, a następnie możemy bezpiecznie podłączyć instalację do prądu przy pomocy wtyczki (w zestawie). Każdy odcinek taśmy LED 230V możemy podłączyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jedyne ograniczenie to jej długość, która przy zastosowaniu stabilizatora nie może przekraczać 50 metrów.

Cięcie taśmy LED 230V

Taśma LED 230V jest bardzo chętnie wybierana przez naszych klientów ze względu na bardzo wygodny proces montażu, jak i podłączenia. Warto wspomnieć również o tym, że cięcie taśmy LED 230V nie jest skomplikowanym zadaniem. Wszystkie taśmy LED pod 230V możemy docinać na konkretny wymiar w wyznaczonych sekcjach cięcia. W przypadku taśmy LED COB 230V jest to co 50 cm, natomiast model SMD 2835 można docinać co 10 cm. Sekcje cięcia taśmy LED 230V zaznaczone są na jej dolnej obudowie. Przecięcie taśmy w tym miejscu nie spowoduje uszkodzenia żadnej sekcji paska i oba te odcinki będą gotowe do pracy zaraz po podłączeniu do stabilizatora prądu. Docinanie taśmy LED 230V możemy wykonać za pomocą zwykłych nożyczek, ale ze względu na grubą warstwę silikonu polecamy wykorzystanie noża tapicerskiego. Możliwość cięcia taśmy LED 230V pozwoli Ci dopasować długość zakupionego paska pod indywidualne wymagania danej instalacji oświetleniowej.

Taśma LED 230V stabilizator napięcia

Każda taśma LED 230V, którą możemy podłączyć bezpośrednio do prądu, wymaga zastosowania stabilizatora napięcia. Jest to przewód przyłączeniowy, niezbędny do poprawnego działania całego jej odcinka. Stabilizuje on napięcie wejściowe i zapewnia poprawne działanie taśmy LED 230V na całej długości. Jeden stabilizator będzie wystarczający do podłączania aż 50 metrów paska LED. Przewód zasilający do taśmy LED jest z jednej strony zakończony złączem, pozwalającym na szybkie i bezproblemowe podłączenie paska. Z drugiej strony znajduje się typowa wtyczka pozwalająca na podłączenie taśmy do gniazdka. Na środku przewodu przyłączeniowego znajdziemy urządzenie, które służy do stabilizacji przepływającego prądu. W przypadku instalacji, gdzie standardowa wtyczka jest zbędna, można ją usunąć, a stabilizator podłączyć bezpośrednio do instalacji 230V.

Montaż taśmy LED 230V

Podłączenie taśmy LED 230V nie jest skomplikowanym zadaniem i podobnie jest w kwestii montażu. Możemy zamontować ją na dwa sposoby. Pierwszy z nich to montaż taśmy LED 230V z wykorzystaniem dwustronnej taśmy montażowej odpornej na działanie wysokiej temperatury. Przy tego typu instalacji pamiętaj, aby powierzchnia montażu była oczyszczona oraz odtłuszczona. Na pierwszy rzut oka to prosta technika, jednak wymaga precyzji, ponieważ niewłaściwie przyklejona taśma potrafi się przegrzewać, przez co znacząco skraca się jej żywotność. Kolejnym sposobem na montaż taśmy LED 230V jest zastosowanie uchwytów mocujących dostępnych w naszym asortymencie. Uchwyty montażowe są elastyczne i sprawdzą się przy instalacji każdego modelu paska. Możemy zamocować je za pomocą wkrętów o płaskich główkach, dzięki czemu będą idealnie spojone z taśmą LED.