Taśma LED SMD 2835

Najchętniej wybierane, uniwersalne i wydajne taśmy LED to modele wyposażone w diody SMD 2835. Jest to nowoczesna, wydajna alternatywa i nowsza generacja taśm oznaczeniu SMD 3528. Taśmy LED SMD2835 zostały wyposażone w diody o wymiarze 2,8mm x 3,5 mm. Cechują się bardzo wysoką wydajnością, przy jednocześnie niskim zużyciu prądu. Taśmy LED SMD 2835 najczęściej stosowane są w oświetleniu dekoracyjnym. Mogą być zainstalowane również jako oświetlenie dodatkowe lub punktowe. Do tego celu najlepiej wybierać modele o zagęszczeniu diod minimum 120 na metr i mocy przynajmniej 9,6W. Taśma LED SMD 2835 świetnie sprawdzą się również w oświetleniu łazienki oraz instalacjach zewnętrznych. Wskazane jest w tym przypadku wybrać wodoodporną wersję o klasie szczelności IP65. Jest to model pokryty przezroczystą warstwą silikonu, która chroni go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Taśmy LED SMD 2835 występuję w trzech podstawowych barwach bieli, a także w wielu kolorach z palety barw RGB.

Filtr

Taśmy LED 2835 – nowy rodzaj diody SMD

Taśma LED SMD 2835 zdecydowanie stała się godnym następcą model 3528. Została wyposażona w nowoczesny chip, który zachowując ten sam pobór mocy, świeci o wiele jaśniejszym światłem. Czymś, co wyróżnia taśmy LED 2835 na tle innych modeli, jest możliwość podziału ich ze względu na moc oraz ilość zastosowanych diod. Ich moc oraz zagęszczenie diod ma ogromny wpływ przede wszystkim na jasność świecenia. Możemy wyróżnić następujące taśmy 2835:

  • Taśmy LED SMD 2835 o mocy 4,8W/m – wyróżniają się niskim poborem energii, zbliżonym do modelu 3528. Zdecydowanie polecamy je do dekoracyjnego lub delikatnego podświetlenia. Wyposażone w 60 LED/m
  • Taśmy LED SMD 2835 o mocy 9,6/m – mocniejszy, alternatywny model wyposażony w 120 LED/m, który najczęściej stosowany jest do dodatkowego lub punktowego oświetlenia. Zapewnia dwa razy większy strumień świetlny od modeli wyposażonych w 60 diod/m.
  • Taśmy LED 2835 o mocy 21.6W/m – to najmocniejsze taśmy LED 2835, które z powodzeniem sprawdzą się nawet w roli głównego źródła światła. Wyposażone w 120 wydajnych diod LED na metr zapewniają jasny i silny strumień świetlny.

Taśma LED 2835 budowa i zastosowanie

Budowa taśmy LED 2835 jest prosta, a jej montaż bezproblemowy. Taśmy LED SMD 2835 można zakupić w naszym sklepie na metry lub w rolkach o długości 5 metrów. Każda taśma LED 2835 wyposażona jest w dwustronną taśmę klejącą. Po zdjęciu wierzchniej warstwy możemy przystąpić natychmiast do jego montażu. Do ich instalacji warto wybierać powierzchnie dobrze odprowadzające ciepło, które znacząco wydłużą żywotność diod LED. W naszym asortymencie dostępne są również profile do taśmy LED. Wykonane z aluminium mogą wydłużyć ich żywotność nawet dwukrotnie.

Na każdej taśmie LED prócz samych diod łatwo można dostrzec ścieżki przewodzące prąd, a także sekcje cięcia, które umożliwiają dostosowanie jej długości do naszych indywidualnych wymagań. Sekcje cięcia taśmy LED 2835 występują co 2,5 cm, co 5 cm lub co 10 cm w przypadku modelu 230V. Docinając taśmy LED 2835 w sekcjach cięcia, mamy pewność, że nie uszkodzimy ich ścieżek ani żadnej diody. Daje nam to możliwość idealnego dopasowania długości pasków do wybranej przez nas aranżacji. Taśmy LED stosowane są zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych (modele z klasą szczelności IP65). Ich światło możemy dowolnie ściemniać lub rozjaśniać wykorzystując dedykowany ściemniacz LED. Wybierając odpowiedni kontroler, będziemy mogli sterować taśmą LED przy pomocy pilota, sterownika ściennego lub smartfona.

Taśma LED Elastyczna Giętka S-Shape SMD 2835

W wielu aranżacjach są miejsca, które potrzebują odpowiedniego doświetlenia, jednak ze względu na ograniczoną przestrzeń montażową instalacją zwykłej taśmy LED może być niemożliwa. Z pomocą przychodzi tutaj wybór taśmy LED S-Shape SMD 2835. Jej budowa jest bardzo elastyczna i pozwala nam na wyginanie taśmy w różnych kierunkach i pod różnym kątem. Możemy ją wyginać bez obaw o przypadkowe uszkodzenie diody lub ścieżki przewodzącej prąd. Jej budowa wyglądem przypomina zygzak. Taka specyfikacja daje nam możliwość ułożenia taśmy LED 2835 we wszelkich narożnikach, wnękach i innych sprawiających problem miejscach, bez potrzeby jej docinania, lutowania i łączenia przewodami. Oprócz wygody taśmy LED elastyczne SMD2835 S-Shape zapewniają również wysoką estetykę wykończenia każdej kompozycji oświetleniowej.

Taśma LED 2835 – jaki zasilacz?

Niezwykle ważnym i kluczowym przy instalacji taśmy LED 2835 jest wybór odpowiedniego zasilacza. Musi on posiadać takie samo napięcie jak taśma LED. Najczęściej spotykanymi taśmami są te o napięciu 12V lub 24V. Zasilacz LED powinien być stabilizowany i nie przepuszczać napięcia większego niż widnieje na specyfikacji taśmy LED. Wyższe napięcie może spowodować przegrzanie i szybkie uszkodzenie się diod LED. Ważnym aspektem przy wyborze zasilacza do taśmy LED 2835 jest również jego klasa szczelności. O ile w pomieszczeniach nie ma to większego znaczenia, to przy instalacji taśm LED w łazience lub na zewnątrz należy wybrać urządzenie zasilające o podwyższonej klasie szczelności. Niezwykle istotna jest również moc, jaką dysponuje wybrany zasilacz. Należy pamiętać o tym, by była ona o minimum 10% wyższa niż maksymalny pobór całej instalacji. Stosując się do tych kilku ważnych elementów, będziemy mogli cieszyć się bezpieczną, wytrzymałą oraz trwałą instalacją oświetleniową przez długie lata.