Szyna magnetyczna

Szyny magnetyczne stanowią nowoczesną alternatywę dla standardowych systemów szynoprzewodów. Są to dedykowane tory przeznaczone do montażu oświetlenia magnetycznego. Ich zadaniem jest przesyłanie energii elektrycznej na odległość i dostarczanie jej do wpiętych w obwód lamp magnetycznych. Szyna magnetyczna została stworzona do zasilania opraw magnetycznych, wymagających do pracy prądu o bezpiecznym i niskim napięciu zasilającym. Stanowi estetyczny zamiennik tradycyjnego przewodu zasilającego jak standardowych szynoprzewodów jednofazowych i trójfazowych. W naszym asortymencie znajdziesz szyny magnetyczne podtynkowe i natynkowe. Dostępne są one w czarnym kolorze i występują o długości 1 metra, 2 metrów i 3 metrów. Są to tory dedykowany do montażu lamp magnetycznych z serii Eterno Light.

Filtr

Szyny magnetyczne – rodzaje

Szyna magnetyczna i oświetlenie, które zamontujemy w jej torze to niezwykle uniwersalne oraz nowoczesne rozwiązanie w wielu aranżacjach współczesnych wnętrz. Szyny magnetyczne można łatwo zamontować i zdemontować, a także modyfikować ich długość. Taka konstrukcja sprawia, że oświetlenie szynowe magnetyczne możemy z łatwością dostosować do każdego rodzaju wnętrza i wymiarów pomieszczenia. Szyna magnetyczna to tor do montażu lamp, wykonany z trwałego materiału, jakim jest aluminium. Możemy ją dowolnie skracać na wybraną długość, a także mamy pewność, że z biegiem upływającego czasu nie straci swoich walorów wizualnych. Szyny magnetyczne dostępne są w różnych długościach w dwóch podstawowych modelach. Szyna magnetyczna natynkowa przeznaczona jest do montażu na powierzchni sufitu, ale również mamy możliwość jej zawieszenia za pomocą dedykowanych linek montażowych. Szyny magnetyczne podtynkowe możemy wykorzystać w płytach GK i dyskretnie ukryć tor montażu lamp pod gipsem.

Szyny magnetyczne i oświetlenie

Nowoczesne szyny magnetyczne to wprost doskonała alternatywa dla tradycyjnych i standardowych form oświetlenia wnętrza. Zasilane prądem o bezpiecznym i niskim napięciu 48V są bezpieczne w użytkowaniu, a także będziesz mógł je wykorzystać w każdym pomieszczeniu Twojego domu. W naszym asortymencie znajdziesz również markowe lampy szynowe magnetyczne z serii Eterno Light, jak i komplet akcesoriów montażowych przeznaczonych do instalacji Twojego nowoczesnego oświetlenia. Nasze szyny magnetyczne oferowane są w wielu długościach a w zestawie z każdym wybranym torem, otrzymasz dwie zaślepki oraz klosz przedni. Zaślepki do szynoprzewodu służą do estetycznego wykończenia montażu szynoprzewodu, natomiast klosz, doskonale ukryje miejsca w torze, w których nie mamy zamontowanych lamp. Szyna magnetyczna pozwoli Ci na stworzenie wyjątkowych i w pełni indywidualnych kompozycji świetlnych bazujących na nowoczesnych lampach. Możesz ją umieścić na suficie lub ścianie i w dowolny sposób skonfigurować zamontowane w niej punkty świetlne.

Szyna magnetyczna – podłączenie i montaż

Oświetlenie montowane w szynie magnetycznej jest bardzo łatwe oraz szybkie w instalacji, jak i późniejszym demontażu czy zmianie konfiguracji. Wybierając szyny magnetyczne, należy jednak pamiętać o ich odpowiednim podłączeniu, aby wszystkie zamontowane w torze lampy działały prawidłowo. Szyna magnetyczna to szynoprzewód przeznaczony do zasilania prądem o bezpiecznym i niskim napięciu 48V DC. Oznacza to, że wymaga on zastosowania zewnętrznego zasilacza, który ukryjemy pod sufitem, bądź elementu zasilającego, montowanego bezpośrednio w torze. Jeden taki komponent zasiljający będzie wystarczający dla całego obwodu lamp i szyn, które będziemy mogli połączyć ze sobą przy pomocy dedykowanych łączników i złączy przewodowych. Wszystkie niezbędne akcesoria instalacyjny, jak i montażowe do szynoprzewodów z serii Eterno Light znajdą Państwo asortymencie naszego sklepu internetowego.