Taśma LED RGB

Dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania i niecodzienny design w sposobie oświetlenia wnętrz, idealnym wyborem będzie taśma LED RGB. Ten topowy produkt z pewnością zapewni wysoce oczekiwany efekt w aranżacji oświetlenia. Instalacja taśmy LED RGB umożliwia nam szybkie odświeżenie wystroju wnętrza, poprzez możliwość swobodnej zmiany barwy światła. Zapewni wyjątkowy efekt dekoracyjny, a także podkreśli charakter każdego pomieszczenia. Taśmy LED RGB podobnie jak inne paski Ledowe są łatwe i szybkie w montażu. Wyposażone w dwustronną taśmę klejącą mogą zostać przymocowane do dowolnej płaskiej powierzchni. Ponadto dzięki sekcjom cięcia, będziesz mógł przyciąć pasek LED, odpowiednio dostosowując długość taśmy do własnych potrzeb. Taśma LED RGB ma dziś bardzo szerokie zastosowanie w dekoracyjnym oświetleniu przestrzeni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Filtr

Taśmy LED RGB – dostępne modele

Wśród taśm LED RGB dostępnych w naszym asortymencie występują modele, które bez problemu dopasujemy do wymagań naszych klientów. Oferujemy paski LED RGB sprzedawane w zestawach, na metry, a także w pełnych rolkach o długości 5 metrów. Taśmy LED RGB możemy przycinać co 5 cm lub co 10 cm, dzięki czemu odpowiednio dopasujemy ich długość do wymagań danej instalacji. Taśma LED RGB dostępna jest w opcji 30 lub 60 diod na metr. Ze względu na napięcie możemy podzielić je na 5V, 12V oraz 24V. Ważnym czynnikiem, na który należy również zwrócić uwagę przy instalacji, jest moc taśmy LED RGB. W zależności od wybranego modelu może ona wynosić 7,2W/m (30 LED/m) lub 14,4W/m (60 LED/m). Kolorowe taśmy LED RGB możemy stosować zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W przypadku ich montażu na zewnątrz budynków należy wybierać wodoodporne wersje o podwyższonej klasie szczelności. Pamiętajmy również, że do prawidłowego działania taśmy LED RGB niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego sterownika i zasilacza.

Taśma LED kolorowa – dioda 3w1

Innowacyjność taśmy LED RGB polega na możliwości uzyskania dowolnego koloru światła z palety barw RGB. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, jaką nam oferuje unikalna dioda LED, nazywana również chipem. Chip RGB emituje światło w trzech podstawowych barwach: czerwonym, zielonym oraz niebieskim. Wykorzystując sterownik RGB, dzięki zmianom ich proporcji jesteśmy w stanie uzyskać różne kolory światła i mamy praktycznie nieograniczone możliwości w wyborze barwy z palety RGB. Ponadto dzięki możliwości regulacji nasycenia dowolnego koloru, a także jego jasności z łatwością dostosujemy światło taśmy LED RGB do własnych preferencji i aktualnego nastroju. Diody 3w1 możemy spotkać nie tylko w przypadku pasków LED. Ze względu na ich wszechstronne możliwości wyposażony został w nie również neon LED RGB, który dostępny jest w ofercie naszego sklepu internetowego. Konstrukcja diody RGB 3w1 umożliwia uzyskanie w neonie w pełni jednolitej linii światła, którą można spotkać również w przypadku taśm LED zainstalowanych w wyższych profilach montażowych z mlecznym kloszem.

Taśma LED RGB + sterownik + pilot

Kolorowe taśmy LED RGB do pracy wymagają zastosowania odpowiedniego kontrolera. Każda taśma LED RGB wyposażona została w 4 przewody: kabel zasilający oraz 3 przewody masy. Odpowiedzialne są one za podstawowe kolory barw RGB. Instalując taśmę LED RGB bezpośrednio do zasilacza z pominięciem sterownika, otrzymamy światło w konkretnej barwie w zależności od przewodu masy, do którego go podłączyliśmy. W przypadku podłączenia wszystkich przewodów „-” otrzymamy kolor zbliżony do światła białego. W celu uzyskania pełnej kontroli nad wielokolorową taśmą niezbędny jest odpowiedni sterownik LED, który podłączamy między zasilaczem a źródłem światła. Kontroler pozwoli nam w płynny sposób zmienić kolor świecenia naszej taśmy, a także w zależności od wybranego modelu pozwoli na sterowanie przy pomocy pilota, sterownika naściennego lub aplikacji mobilnej. Taśmy LED RGB z pilotem umożliwiają wybór dowolnej barwy z palety RGB, regulację nasycenia koloru, a także pozwalają na swobodne ściemnianie lub rozjaśnianie światło. Ponadto oferują możliwość wyboru jednego z wielu automatycznych trybów takich jak stroboskop, płynna zmiana barw lub miganie wybranego koloru.

Taśma LED kolorowa z pilotem

Wielokolorowe taśmy LED RGB mogą być sterowane za pomocą różnych urządzeń. W naszym asortymencie będziesz mógł wybrać dedykowane kontrolery, umożliwiające sterowanie światłem za pomocą pilota, sterownika dotykowego, czy aplikacji na smartfonie. Każde z tych urządzeń oferuje możliwość zdalnej kontroli nad wielokolorowym oświetleniem z dowolnego miejsca Twojego domu. Dzięki zastosowaniu technologii radiowej ich zasięg może sięgać nawet 30 metrów. Taśma LED kolorowa z pilotem to zestaw dekoracyjnego oświetlenia, którego barwę światła, natężenie czy sposób świecenia będziesz mógł zmienić nawet z większej odległości. Zasięg pilota pozwala na stosowanie go w dowolnym pomieszczeniu nawet większego domu. Kolorowe taśmy LED RGB w jednej chwili mogą przyczynić się do zmiany wystroju każdego wnętrza. Dzięki możliwości szybkiej zmiany koloru z łatwością dostosujesz wygląd danego pomieszczenia do aktualnego nastroju. Pamiętaj, że podłączając sterownik do taśmy LED RGB, należy sparować go z wybranym kontrolerem. Schemat podłączenia i parowania znajdziesz w zestawie z każdym naszym urządzeniem.

Taśma LED RGB zestaw – co potrzebujesz?

Do prawidłowego działania każdej taśmy LED RGB niezbędne jest zastosowanie sterownika oraz zewnętrznego zasilacza. Większość taśm LED wymaga podłączenia do źródła prądu stałego o napięciu 12V lub 24V. Wiedząc, jaka jest długość, moc oraz napięcie zasilające wybranej taśmy LED RGB, powinieneś wybrać do niej odpowiedni zasilacz LED o zapasie mocy przynajmniej 5%. Następnym niezbędnym urządzeniem jest sterownik RGB, które moc i napięcie również powinno być dostosowane do pełnej mocy podłączanej instalacji oświetleniowej. Sterownik podłączany jest przelotowo pomiędzy zasilaczem a taśmą LED. Umożliwia on pełną kontrolę nad światłem taśmy LED, a także umożliwia wybór dowolnego koloru jej świecenia, regulację nasycenia i jasności, jak i na ustawienie jednego z wielu automatycznych programów świecenia. Taśma LED RGB to zestaw, który wymaga zastosowania także urządzenia sterującego. W tym celu niezbędny będzie kontroler dotykowy, pilot lub aplikacja na telefonie kompatybilna z wykorzystanym sterownikiem. Wszystkie komponenty dostępne w naszym sklepie pozwolą na stworzenie odpowiedniego, spełniającego konkretne kryteria kompletu.

Paski LED RGB – zastosowanie

Taśmy LED RGB mają dziś niezwykle szerokie zastosowanie zarówno we wnętrzach naszych domów, jak i we wszelkiego rodzaju lokalach użytkowych. Paski LED RGB świetnie sprawdzą się do dekoracyjnego oświetlenia wnęk, sufitów czy zamontowane przy listwach przypodłogowych. Ich wielokolorowe światło będzie piękną, przyciągającą wzrok ozdobą szafy, półek, czy też lustra. Taśma LED RGB może podkreślić charakter salonu, a także w ciekawy sposób doświetlić blaty w Twojej kuchni. Jest również coraz chętniej stosowana do podświetlenia telewizora czy akwarium, gdzie pozwala uzyskać wyjątkowy i przyciągający wzrok efekt dekoracyjny. Taśmy Ledowe RGB swoje wszechstronne zastosowanie znajdują także w restauracjach, pubach lub ozdabiając liczne witryny sklepowe. Ze względu na przyciągające wzrok animacje oświetleniowe świetnie sprawdzają się w roli reklamy. Taśmy LED RGB IP65 można stosować z powodzeniem w instalacjach zewnętrznych. W ten sposób uzyskamy ciekawe podświetlenie tarasu, balkonu lub ogrodowej altany.

Taśma LED zmieniająca kolor – zasada działania

Nazwa taśmy LED RGB swój skrót zawdzięcza podstawowej palecie kolorów składającej się z liter: R – red, G -green, B – blue. W przeciwieństwie do dawnych modeli, w których każda dioda odpowiadała za osobny kolor, obecnie taśma LED RGB została wyposażona w chip 3w1. Oznacza to, że każda jej dioda może świecić w dowolnym kolorze z palety RGB. Stosując odpowiedni kontroler, taśma LED może emitować nie tylko światło w dowolnym kolorze, ale będziesz miał również możliwość zmiany nasycenia każdej barwy, jak i regulacji jej jasności. Taśma LED zmieniająca kolor to dziś nie tylko model RGB, który jest najchętniej wybierany przez klientów sklepu LED Expert. W naszym asortymencie znajdziesz również wielokolorowe taśmy LED RGBW i RGB+CCT. Są to modele, które prócz wszystkich kolorów z palety RGB oferują możliwość wyboru światła białego, a także regulacji temperatury bieli. Na swoją uwagę zasługują także taśmy LED CCT, które dzięki możliwości zmiany barwy bieli z łatwością dostosujesz do każdej aranżacji wnętrza. Kolorowe taśmy LED dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii pozwolą Ci na stworzenie wielu indywidualnych i wyjątkowych projektów oświetleniowych.

Jak podłączyć taśmę LED RGB?

Podłączając taśmy LED RGB, niezbędne jest zastosowanie zewnętrznego zasilacza i odpowiedniego sterownika. Taśma LED RGB wyposażona jest w 4 przewody, które należy podłączyć do kontrolera, a następnie do zasilacza. Odpowiednio wybrany zasilacz do taśmy LED RGB powinien mieć napięcie wyjściowe przystosowane do instalacji oraz około 5% zapasu względem całkowitej mocy podłączanej instalacji. Zasilacz podłączony do taśmy LED RGB zasilamy standardowym prądem gniazdkowym o napięciu 230V. Pamiętaj, aby zachować odpowiednią polaryzację („+” i „-„), ponieważ odwrotne podłączenie przewodów instalacyjnych może sprawić, że taśma LED dnie zaświeci się lub spowodować jej uszkodzenie. W przypadku instalacji taśmy LED RGB 12V zasilanie należy podłączyć co 5 metrów paska. Taśmy LED 12V to najlepsze rozwiązanie w przypadku krótkich i dekoracyjnych odcinków. Kiedy zależy nam na rozbudowanym systemie oświetleniowym najlepiej zdecydować się na taśmy LED RGB 24V. Są to modele, które zasilamy co 10 metrów, ze względu na mniejsze spadki napięcia w przypadku taśmy LED 24V. Budując oświetlenie LED RGB, warto zwrócić uwagę nie tylko na moc zasilacza, ale również maksymalne obciążenie sterownika. W przypadku kiedy taśma LED RGB przekracza obsługiwaną moc sterownika, należy zastosować wzmacniacz, lub drugi kontroler z tej samej serii.

Jak łączyć taśmy LED RGB?

Każda wybrana przez Ciebie taśma LED RGB ma sekcje cięcia, co oznacza, że możesz skrócić ją do długości wymaganej przez Twoją instalację oświetleniową. Miejsca cięcia w zależności od wybranego modelu taśmy LED RGB występują co 5 lub co 10 cm. W przypadku chęci stworzenia bardziej rozbudowanych i długich odcinków oświetleniowych, Ledy RGB możemy łączyć ze sobą przy pomocy dedykowanych złączek lub poprzez tradycyjne lutowanie. Złączki do taśmy LED to niezwykle proste rozwiązanie, które pozwoli Ci w szybki sposób połączyć dwa odcinki paska LED RGB w linii prostej lub pod kątem. Aby połączyć poszczególne paski, wystarczy wsunąć taśmę pod blaszki znajdujące się w klipsie, a następnie zatrzasnąć złączkę. Druga metoda łączenia taśm jest trudniejsza, ale jest znacznie trwalszym rozwiązaniem. Lutowanie taśmy LED RGB pozwala na trwałe połączenie dwóch odcinków, jednak przy takiej instalacji ważne jest, aby zachować odpowiednią dokładność przy łączeniu poszczególnych ścieżek. Przewody taśmy LED RGB należy lutować według ich kolorystyki oraz odpowiednio zaizolować. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do lutowania odpowiednio oczyścić pasek. a wszystkich prac dokonywać przy odłączonym zasilaniu.