Taśma LED COB

Poszukując pasków LED zapewniających w pełni jednolitą i ciągłą linię światła, najlepszym wyborem są taśmy LED COB. Jest to wyjątkowa nowość na rynku oświetleniowym, która dzięki dużemu zagęszczeniu diod na pasku gwarantuje wysoką jasność oraz brak widocznych poszczególnych punktów świetlnych. Taśma LED COB wyposażona jest w nowoczesne diody (Chip on board) oraz gruby podkład PCB, który gwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła. Diody COB zapewniają nie tylko w pełni jednolite światło, ale także szeroki kąt świecenia oraz wyróżniają się wysoką efektywnością. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz bezpunktowe taśmy LED COB 12V, 24V i 230V w wersji podstawowej lub wodoodpornej. Oferujemy paski LED o standardowej szerokości oraz Slim, jak i modele z możliwością zmiany barwy światła. Taśmy LED COB doskonale sprawdzą się zarówno do dekoracyjnego, jak i dodatkowego oświetlenia. Dzięki możliwości skrócenia każdego paska w wyznaczonych sekcjach cięcia, z łatwością dostosujesz je do każdej aranżacji pomieszczenia.

Filtr

Taśmy LED COB – jakie wybrać?

Najpopularniejsze taśmy LED COB to modele zasilane prądem o napięciu 12V lub 24V. Występują one w różnych mocach i barwach światła. Jako dodatkowe oświetlenie chętnie wybierane są paski w trzech podstawowych odcieniach bieli, natomiast kolorowe taśmy LED COB stosowane są zazwyczaj w celach dekoracyjnych. Taśma LED COB 12V i 24V sprzedawana jest na metry i w pełnych rolkach o długości 5 metrów. W zależności od wybranego modelu (seria Pro LINE i Expert LINE) taśma LED COB może być wyposażona w 252 LED/m lub 480 LED/m.

W naszym asortymencie taśmy LED bezpunktowe występują w wielu wariantach kolorystycznych i mogą emitować światło w barwie białej, jak i w kolorze czerwonym, niebieskim, różowym, żółtym lub zielonym. Dla klientów, którym zależy na swobodzie w wyborze barwy światła, przygotowaliśmy taśmy LED COB CCT i RGB. Pierwsza z nich oferuje możliwość regulacji barwy bieli, a druga wybór dowolnego koloru z palety RGB. Taśmy COB występują zarówno w wersji Slim o szerokości 4 mm lub 5 mm, a także standardowej 8 mm, jak i 10 mm. Stosowane są zarówno w wewnętrznych instalacjach oświetleniowych, jak i w łazienkach lub aranżacjach zewnętrznych (modele wodoodporne – o podwyższonej klasie szczelności).

Taśma LED COB 12V

Taśmy LED o napięciu 12V to nadal bardzo chętnie i często stosowane paski w instalacjach domowych. Wśród nich dostępna jest również taśma LED COB 12V. Jest to najlepszy wybór do niezbyt rozbudowanych projektów i aranżacji świetlnych o niedużej mocy. W przypadku taśmy LED COB 12V zasilanie należy podłączyć przynajmniej co 5 metrów paska, a wykorzystać do tego możesz zasilacz 12V, który znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Poprawna instalacja taśmy LED COB zapewnia jej niezmienną moc oraz barwę na całej długości podłączanego odcinka. Jeśli chcesz mieć możliwość zmiany koloru światła lub regulacji jego jasności niezbędny będzie odpowiedni sterownik LED. Kontroler wybrany do taśmy LED COB należy podłączyć między urządzeniem zasilającym, a źródłem światła. Jest to komponent, który pozwoli Ci na starowanie oświetleniem za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Taśma LED COB 24V

Mając w planach rozbudowany projekt oświetleniowy o dużej mocy, warto zdecydować się na taśmy LED COB 24V. Są one najlepszym wyborem, gdy w planach aranżacyjnych mamy długie odcinki świetlne. Taśma LED 24V wymaga stosowania zasilania jedynie co 10 metrów, co znacząco ułatwia jej instalacje i zmniejsza, ilość przyłączy zasilających. Daje to nam ogromne możliwości rozbudowy oświetlenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu ilości przewodów instalacyjnych. Taśma LED COB 24V świetnie sprawdza się w profesjonalnych aranżacjach oświetleniowych. W naszym sklepie znajdziesz do niej niezbędne akcesoria instalacyjne, a także profile do taśmy LED, które znacząco wydłużą jej żywotność i ochronią przed przypadkowym uszkodzeniem. W swoim asortymencie oferujemy również zasilacze 24V o różnych mocach, które doskonale współpracują z naszymi źródłami światła. Ponadto będziesz mieć także możliwość regulacji jasności świecenia taśmy, wykorzystując dodatkowo odpowiedni ściemniacz LED.

Taśma LED COB 230V

Paski LED COB to profesjonalne taśmy, które zapewniają w pełni jednolitą i bezpunktową linię światła. Warto tutaj wspomnieć, że występują one również w wersji, która nie wymaga zastosowania zewnętrznego zasilacza. Taśma LED COB 230V przeznaczona jest do podłączenia bezpośrednio do instalacji 230V AC. Oznacza to, że podłączając ją, nie będziesz potrzebować zasilacza, a jedynie stabilizator prądowy, który ustabilizuje prąd zasilający pasek. Jest on niezbędny do podłączania taśmy LED COB 230V, ale jedno takie urządzenie jest w pełni wystarczające dla odcinków o długości do 50 metrów.

Taśmy LED COB 230V wyróżniają się wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniem. Możemy ją stosować w projektach wewnętrznych, a dzięki zabezpieczeniu specjalnym silikonem (w pełni wodoodporna) świetnie sprawdzi się również w instalacjach zewnętrznych. Paski LED COB 230V mają sekcje cięcia co 50 cm i docinane są z pełnych rolek o długości 50 metrów. Prócz niesamowitej wygody zastosowania wyróżniają się długą trwałością oraz wysoką wydajnością świetlną, która sięga aż 1400 lumenów/m.

Taśma LED bezpunktowa – barwy światła

Niezwykle szybko rozwijająca się technologia LED zapewnia coraz ciekawsze i wydajniejsze rozwiązania oświetleniowe. Bezpunktowe taśmy LED to coś, o czym niedawno można było jedynie pomarzyć. Teraz ten innowacyjny produkt jest w zasięgu ręki i z powodzeniem sprawdzi się do oświetlenia wielu indywidualnych projektów. Fenomen taśmy LED COB polega na zastosowaniu nowoczesnych diod, które odpowiednio gęsto rozmieszczone i pokryte luminoforem zapewniają w pełni jednolitą linię światła (jak neony LED). Ponadto taśma LED COB może świecić wielu różnych kolorach. Podobnie jak inne taśmy LED, występuje ona w podstawowych barwach bieli: ciepłej, neutralnej i zimnej. W swoim asortymencie mamy również kolorowe taśmy LED COB dostępne w kolorze czerwonym, niebieskim, różowym, żółtym i zielonym. Dzięki wielu możliwościom kolorystycznym są niezastąpione w efektownym, dekoracyjnym i funkcjonalnym oświetleniu rozmaitych pomieszczeń.

Taśma LED jednolita – bez widocznych pojedynczych LED

Tym, co wyróżnia jednolite taśmy LED COB, jest brak pojedynczych punktów świetlnych. Ich diody dzięki dużemu zagęszczeniu emitują równomierną i jednolitą wiązkę światła, która pożądana jest w przypadku wielu projektów oświetleniowych. Zagęszczenie diod w przypadku taśmy LED COB jest nawet kilkukrotnie większe niż w przypadku dobrze znanych nam pasków LED SMD. Ponadto diody modelu COB pokryte są dodatkową warstwą luminoforu, który równomiernie rozprasza światło i stwarza efekt w pełni liniowego oświetlenia. Warto również wspomnieć o wysokiej wydajności każdej taśmy LED COB. Są to paski, które zużywając znacznie mniej energii, a jednocześnie są w stanie wygenerować strumień świetlny podobny do znacznie mocniejszych modeli taśm LED SMD.

Wodoodporna taśma LED COB

Taśmy LED COB sprawdzają się w wielu projektach i wykorzystać możemy je w zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Podłączając taśmę LED COB w łazience lub na zewnątrz budynku pamiętajmy jednak o wyborze produktu o podwyższonej klasie szczelności. Wodoodporna taśma LED COB pokryta jest bezbarwną powłoką homogeniczną, która zapewnia jej odporność na wilgoć, pył lub kurz. Dzięki odpowiedniej konstrukcji jest w pełni odporna na szkodliwe warunku zewnętrzne i stanowi najlepszy wybór nie tylko w łazienkach, ale i w instalacjach oświetlenia w ogrodzie, podbitce czy elewacji. Nasi klienci bardzo chętnie wybierają wodoodporne taśmy LED COB także do oświetlenia altany w ogrodzie czy tarasu. Wysoka wydajność oraz trwałość sprawiają, że taśmy wyposażone w diody COB mogą efektowne ozdobić wiele projektów oświetleniowych, a przy tym bezawaryjne pracować przez wiele lat.